"Kryptonim Polska". Borys Szyc o stygmatyzacji i walce z alkoholizmem. "Nadal ta choroba jest bardzo wstydliwa"

Borys Szyc przed kilkoma laty publicznie przyznał, że jest trzeźwym alkoholikiem. Choć część doceniła szczerość aktora, Szyc po dziś dzień doświadcza ataków i stygmatyzacji. W szczerym wywiadzie wyznał, dlaczego publicznie przyznał się do alkoholizmu, z czym się mierzył i jakich ataków doświadcza.

Multimedia

Borys Szyc o stygmatyzacji i walce z alkoholizmem. "Nadal ta choroba jest bardzo wstydliwa"

Borys Szyc przed kilkoma laty wyznał publicznie, że jest trzeźwym alkoholikiem. Od 10 sierpnia 2014 r. aktor nie pije alkoholu. Tego dnia, jak wyznał w poście opublikowanym w mediach społecznościowych, był "bez sił, po wielodniowym piciu, po wielu latach picia, pozbawiony już sił i bliski śmierci". Podjął walkę z nałogiem, która trwa po dziś dzień.

"Królowa" wyznaje, jak ukrywała swoje kompleksy. Pomocna była... wata!Zobacz więcej

Aktor zdobył się na wyjątkowo osobiste wyznanie również ze względu na bycie osobą powszechnie znaną. Chciał tym samym zachęcić innych, by stawili czoło swoim demonom i zawalczyli o swoje życie i zdrowie. Jednak zmagania z nałogiem na tzw. świeczniku, generowała sporą falą hejtu i nieprzychylnych komentarzy w sieci. W rozmowie z Piotrem Jaconiem w programie "Bez polityki" Borys Szyc przyznał, że takie ataki wciąż się zdarzają - krytycy najchętniej nawiązują do jego choroby.

Pierwsze, czym chcą mnie ludzie zranić, to, że mnie nazywają "pijaczyną", albo "a ten znowu chleje". Pokazuje to psychologicznie, dlaczego ktoś np. nie będzie chciał się przyznać, że jest chory - cytuje jego słowa serwis Pudelek.

Była gwiazdą i miała ogromny talent. 15 lat temu wypadek brutalnie przerwał jej karierę. Co robi dziś?Zobacz więcej

Jak sam wyznał - on publicznie przyznał się do alkoholizmu, aby "zerwać wstyd" związany z uzależnieniem.

Nadal ta choroba jest bardzo wstydliwa. Ja chciałem ten wstyd trochę zedrzeć. Wstyd, poczucie winy, to są totalnie niszczące uczucia i mówiąc, że ja, znana osoba, że też mnie to dotknęło, chciałem, żeby inni też się odważyli, żeby się nie wstydzili o tym powiedzieć - cytuje słowa Szyca z rozmowy z Piotrem Jaconiem serwis.

Walka z uzależnieniem, jak sam zauważył, nigdy nie jest zakończona. - Zagrożenie jest zawsze gdzieś blisko. Od kieliszka dzieli cię o taki ruch i o tym trzeba pamiętać - przyznał szczerze.

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×