Krzysztof Kiersznowski. Uroczystości pogrzebowe wybitnego aktora zmarłego na raka w czwartek 4 listopada w Warszawie

Wybitny aktor kina, telewizji i teatru zmarł 24 października po długiej walce z chorobą nowotworową, w wieku 70 lat. Mistrz drugiego planu zapisał się w pamięci widzów rolą Wąskiego w kinowym hicie Juliusza Machulskiego "Kiler".

Multimedia

Krzysztof Kiersznowski pogrzeb

Popularny, wybitny aktor odszedł 24 października. Chociaż wiadomo było, że zmaga się z rakiem, jego śmierć wielu zaskoczyła. Krzysztof Kiersznowski nie obnosił się z chorobą, starał się nie pokazywać, jak bardzo cierpi.

Ostatnia rola Krzysztofa Kiersznowskiego. Zagrał w kontynuacji kultowej komedii! W obsadzie również zmarły Paweł Nowisz!Zobacz więcej

Aktor był mistrzem drugiego planu. Za znakomitą rolę drugoplanową Edwarda w "Statystach" otrzymał nagrodę na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Wystąpił również w m.in. „Cześć, Tereska”, „Drogówce”, dwóch częściach „Kilera”, „Vabank” oraz serialach: „Blondynka”, „Barwy szczęścia”, „Twarzą w twarz”, „Matki, żony i kochanki”.

Gwiazdy i przyjaciele żegnają Krzysztofa Kiersznowskiego. Cezary Pazura, Joanna Koroniewska, Katarzyna Glinka i inniZobacz więcej

Uroczystości pogrzebowe Krzysztofa Kiersznowskiego rozpoczną się w czwartek 4 listopada w południe mszą żałobną w warszawskim kościele pw. św. Aleksandra na pl. Trzech Krzyży. Ciało aktora już zostało skremowane. Urna z jego prochami spocznie w grobie na cmentarzu w Komorowie koło Pruszkowa. Tam uroczystości zaplanowano na godzinę 13.30.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×