"Krzysztof Krawczyk - całe moje życie". Film o życiu Krzysztofa Krawczyka w Boże Narodzenie w TVP1. Jak wyglądał "american dream" polskiego artysty?

Życie Krzysztofa Krawczyka jest jak scenariusz sensacyjnego filmu. Nie brakuje w nim zaskakujących zwrotów akcji i trudnych wyborów, przed którymi staje bohater. Przekonamy się o tym oglądając dokument "Krzysztof Krawczyk - całe moje życie" w Boże Narodzenie w TVP1.

Multimedia

"Krzysztof Krawczyk - całe moje życie" w piątek, 25.12.2020 o godz. 21:00 w TVP1! - sprawdź program tv

Film "Krzysztof Krawczyk - całe moje życie" ukazuje serię wzlotów i upadków artysty. Historia jego pełnej determinacji drogi na szczyt zastanawia. Czemu na początku lat osiemdziesiątych wyjechał z Polski, skoro był „na szczycie”? Został zmuszony do takiej decyzji, czy chciał spełnić swój "american dream"? Jak wyglądało życie Krzysztofa Krawczyka "za oceanem"? Choć otarł się o międzynarodową popularność, dlaczego zmartwieniem pozostawała też zwykła codzienność? W końcu – dlaczego wrócił?

W filmie wykorzystano szereg unikatowych nagrań i niepublikowanych materia-łów archiwalnych, które chronologicznie dokumentują życie Krzysztofa Krawczyka. Obraz ma też charakter refleksyjnej autobiografii. W intymnych wyznaniach artysta odnosi się do tego, jaki chciał być, jaki był i jak dziś ocenia samego siebie. Czego żałuje? Czym jest miłość i kim jest najważniejsza kobieta w jego życiu? Ile kosztuje pogoń za marzeniami? Ile trzeba przeżyć wzlotów i upadków?

Autorzy portretu

Twórcy obrazu, Krystian Kuczkowski i Michał Bandurski opowiadają historię ar-tysty sięgając po 300 godzin archiwalnych materiałów filmowych i nagrań dźwiękowych. Oprócz samego Krzysztofa Krawczyka, w filmie refleksjami i wspomnieniami podzielą się: żona – Ewa Krawczyk, menadżer – Andrzej Kosmala, zaprzyjaźniony kompozytor – Ryszard Poznakowski, autor największych przebojów – Wojciech Trzciński, jak również przedstawiciele kolejnego muzycznego pokolenia – Andrzej Smolik i Andrzej Piaseczny.

Bez retuszu

Film odsłoni kulisy powstania najważniejszych albumów w karierze artysty, w tym płyt wydanych ze współpracy z Goranem Bregovićem, Andrzejem Smoli-kiem, Edytą Bartosiewicz i Anią Dąbrowską. Nie zabraknie też trudnych pytań, np. dlaczego Krawczyk śpiewał disco polo?

Twórcy filmu nie obawiali się przywołać tragiczne chwile z życia bohatera. W wypadku samochodowym otarł się o śmierć, co pozwoliło mu przewartościować swoje życie. Dzięki temu starał się dowiedzieć, dlaczego przez większość życia był daleko od Boga i co sprawiło, że na nowo się z nim zaprzyjaźnił.

Przyjaciele

Zbigniew Wodecki mówił o nim: "Krzysztof Krawczyk? – ten chłopak urodził się do śpiewania!". Kiedy ten pojawił się na polskiej scenie w połowie lat sześćdziesiątych, wyróżniał się głosem, talentem i charyzmą. Nie było dekady, w której nie wylansowałby hitu, nie było piosenki, której nie nadałby wyjątkowego wymiaru, nie było artystów, którzy nie chcieliby z nim współpracować.

Krzysztof Krawczyk podczas swojej dłu-giej kariery połączył pokolenia. Z jednej strony, do dzisiaj współpracuje z młodymi artystami, z drugiej zaś – dzisiejszego artystę ukształtowała dawna przyjaźń z Czesławem Niemenem, Anną Jantar i Krzysztofem Klenczonem. Czy to twórca "Snu o Warszawie" przekonał Krawczyka, by wrócił do Polski? O czym tak naprawdę jest piosenka "To co dał nam świat", która stała się popularna po śmierci Anny Jan-tar? Co powiedział mu w nocy poprzedzającej wypadek lider "Czerwonych gitar"?

W październiku 2020 roku media obiegła wiadomość, że artysta nie pojawi się już więcej na scenie. Jego decyzja zbiegła się z okresem realizacji zdjęć do filmu "Krzysztof Krawczyk – całe moje życie". Dlatego ta opowieść nabiera dziś innego wymiaru.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×