"Książę i dybuk". Kiedy polska rewelacja ubiegłorocznego festiwalu w Wenecji trafi do kin? [ZWIASTUN+ZDJĘCIA]

Już od 18 maja w kinach "Książę i dybuk" Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego - filmowa podróż śladami Michała Waszyńskiego. Ten tajemniczy filmowiec był czołowym reżyserem przedwojennej Polski (twórcą wielu znanych filmów z Eugeniuszem Bodo oraz reżyserem mistycznego „Dybuka”), a następnie wpływową postacią włoskiego i hollywoodzkiego przemysłu filmowego.

Multimedia

Pracował z Orsonem Wellesem, Sophią Loren, Claudią Cardinale, Audrey Hepburn, Josephem L. Mankiewiczem i Vittorio De Sicą. Jednak najbardziej spektakularny film, jaki udało mu się stworzyć, to jego własne życie. Był prawdziwym kameleonem, który, wykorzystując magiczne możliwości kina, nieustannie zmieniał swoją tożsamość.

Sugestywny obraz pokolenia Millenialsów w kinach od 1 czerwca [ZWIASTUN+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Jedni zapamiętali go jako dystyngowanego arystokratę, męża włoskiej hrabiny, inni wspominają go jako utalentowanego reżysera, błyskotliwego producenta, homoseksualistę. Kim naprawdę był Mosze Waks? Złotym dzieckiem kina, krętaczem czy człowiekiem, który nieustannie mieszał filmową iluzję i rzeczywistość?

„Książę i dybuk” otrzymał nagrodę dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego o Kinie w sekcji Venice Classics podczas 73. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji.

"KSIĄŻĘ I DYBUK" W KINACH OD 18 MAJA

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×