"Księga czarownic". Serial fantasy na podstawie bestsellerowych powieści Deborah Harkness powraca z 2. sezonem! Kiedy premiera?

Serial "Księga czarownic" to opowieść o magii, mrocznych tajemnicach i miłości. Historia podąża za współczesną czarownicą, która próbuje rozszyfrować zagadkę pewnego starego manuskryptu. W nowym sezonie, który zabiera widzów w czasy elżbietańskie, do obsady dołączyli James Purefoy, Steven Cree, Paul Rhys i Sheila Hancock. Premiera całego drugiego sezonu "Księgi czarownic" odbędzie się 8 stycznia w HBO GO.

Multimedia

Drugi sezon serialu Sky "Księga czarownic" zabiera widzów w podróż w czasie do elżbietańskiej Anglii. Matthew (Matthew Goode) oraz Diana (Teresa Palmer) znajdują się w XVI-wiecznym Londynie, gdzie próbują się ukryć się przed członkami Kongregacji. W epoce elżbietańskiej starają się odnaleźć potężną nauczycielkę czarownic, która może nauczyć Dianę kontrolować posiadaną przez nią moc i pomóc im znaleźć tajemniczą Księgę życia.

We współczesnych czasach, Sarah i Em, ukochane ciotki Diane, szukają natomiast schronienia u niegdyś tropiącej czarownice Ysabeau De Clermont. Kobiety ukrywają się w jej rodowej siedzibie Sept-Tours. Tymczasem w Oksfordzie Marcus oraz Miriam, w zastępstwie Matthew, chronią demony Nathaniela i Sophie, która jest w coraz bardziej zaawansowanej ciąży. Gerbert, Knox, Satu i Domenico są zdeterminowani, by odnaleźć jakąkolwiek wskazówkę dotyczącą zniknięcia Diany i Matthew, a także poznać tajemnice, jakie skrywają przed nimi ich sojusznicy.

Hailee Steinfeld powraca jako Emily Dickinson! Zobaczcie zwiastun 2. sezonu!Zobacz więcej

Akcja drugiego sezonu rozgrywa się w świecie, w którym czarownice, wampiry i demony żyją i pracują w ukryciu obok ludzi. W rolach głównych w Księdze czarownic ponownie wystąpią Teresa Palmer (Przełęcz ocalonych, Jestem numerem cztery) oraz Matthew Goode (serial Downton Abbey, filmy Gra tajemnic, Watchmen). Do obsady w drugim sezonie dołączyli: Steven Cree (Outlander), Sheila Hancock (Doktor Who), James Purefoy (serial HBO Rzym, The Following) i Paul Rhys (Vincent i Theo).

Steven Cree wciela się w rolę Gallowglassa De Clermonta - wampira i płatnego najemnika, który ma szczególną słabość do swojego wuja, Matthew. James Purefoy gra Philippe’a De Clermonta - założyciela Kongregacji, przełożonego zakonu Rycerzy Łazarza, przyjaciela Ysabeau i ojczyma Matthew. Paula Rhysa zobaczymy w roli Andrew Hubbarda - wampira, który jest władcą wszystkich stworzeń zamieszkujących Londyn w 1590 roku. Sheila Hancock wciela się natomiast w rolę starszej czarownicy, Goody Alsop. Drugi sezon serialu "Księga czarownic" jest adaptacją powieści „Cień nocy”, drugiego tomu trylogii autorstwa Deborah Harkness.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×