Księża w polskich serialach. Który aktor najlepiej zagrał księdza?

W polskich serialach możemy znaleźć wiele ról księży. Którzy aktorzy się w nie wcielili? Który serialowy ksiądz jest najsympatyczniejszy? Sprawdź nasz ranking!

Multimedia

W kilku polskich serialach mogliśmy zobaczyć księży. Najczęściej są to postacie zbudowane w taki sposób, by widzowie ich polubili i są to księża, jakich chcielibyśmy znać. Dzięki tym bohaterom, scenarzyści wprowadzają niektóre problemy społeczne, w których pomagają właśnie kapłani.

Ten sam aktor, inna postać. Zobacz, kto zagrał kilka ról w tym samym serialu!Zobacz więcej

W których serialach aktorzy wcielili się w role księży?

W serialu "Plebania" wielu aktorów zagrało księży. Przez prawie dwa tysiące odcinków serialu, przewinęło się mnóstwo księży czy wikarych, ale najbardziej znanym kapłanem jest proboszcz, ksiądz Antoni, w którego wcielił się Włodzimierz Matuszak. Oczywiście w "Ojcu Mateuszu" występuje Artur Żmijewski w roli tytułowego księdza-detektywa. Dodatkowo w serialu "Ranczo" główną rolę gra Cezary Żak, który stworzył postać księdza Pawła Kozioła, do którego dołączyli później wikarzy.

W kilku innych serialach możemy również znaleźć duchownych, ale są to raczej role drugo- czy nawet trzecioplanowe. Są to takie produkcje jak: "M jak miłość", "Barwy szczęścia" czy "Blondynka".

Mimo że role księży nie są najłatwiejsze, to ci aktorzy dobrze sobie z nimi radzą. Który z serialowych księży jest najsympatyczniejszy? Zobacz nasz ranking!

Seriale TVP to nie tylko "M jak miłość", "Czas honoru" i "Ranczo"! Oglądaliście je wszystkie? [GALERIA]Zobacz więcej

Zobacz galerię

Zobacz więcej wideo na kanale Youtube Telemagazynu!

Komentarze

Skomentuj
  • Ada (gość)

    Najlepszy ksiądz Krzysztof Dzierma, U Pana Boga za piecem

    16.02.2019 05:59
  • gość (gość)

    Najlepszy Ksiądz Andrzej Błażejczyk z serialu Obyczajowego Blondynka gdzie gra od 7 sezonów i czekam na 8 sezon Blondynki zimą 2019/2020 roku z Natalią Rybicką

    09.02.2019 22:40

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×