KSW 29: Khalidov - Drwal. Walka legend w Krakowie

Podczas gali KSW 29 dojdzie do pojedynku dwóch legend MMA. 6 grudnia w hali sportowo-widowiskowej Kraków Arenie Mamed Khalidov zmierzy się z Tomaszem Drwalem. Starcie Khalidov - Drwal zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. Na 50 walk, które obaj stoczyli w swoich karierach, aż 46 zakończyło się przed czasem.

Wiele lat trwały próby zakontraktowania walki dwóch znakomitych zawodników MMA. W końcu obu stronom udało się dojść do porozumienia i fani MMA będą mogli obejrzeć walkę pomiędzy Mamedem Khalidovem (29-4-2) i Tomaszem Drwalem (21-4-1). Ich pojedynek był bliski realizacji już w 2007 roku na lokalnej gali w Poznaniu. Kontuzja barku wyeliminowała jednak Drwala z walki.

W kolejnych latach Khalidov budował swój status supergwiazdy MMA, dając popis umiejętności podczas gali KSW. Drwal natomiast jako pierwszy krajowy zawodnik trafił do amerykańskiej organizacji UFC. Zawodnik z Nowego Sączu stoczył w niej sześć pojedynków i jak na razie żaden reprezentant Polski nie zbliżył się do tego wyniku. Po powrocie Drwala do startów w kraju, Federacja KSW chciała doprowadzić do jego pojedynku z Khalidovem, jednak za każdym razem problemem była wysokość kontraktu dla zawodników.

Podczas KSW 29 dojdzie także do kilku ciekawych starć. W drugiej głównej walce Mariusz Pudzianowski skrzyżuje rękawice z mistrzem olimpijskim w judo Pawłem Nastulą. Koljną walkę stoczy też Michał Materla, którego rywalem będzie Melvin Manhoef.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×