"Ku jezioru". Serial o groźnej epidemii był hitem Netfliksa! Za co pokochali go polscy widzowie?

"Ku jezioru", czyli rosyjski serial o groźnej epidemii, był jednym z najchętniej oglądanych seriali na Netflix w Polsce w 2020 roku. Dlaczego widzowie tak go polubili? Odpowiedź jest bardzo prosta.

Multimedia

"Ku jezioru" to rosyjski serial, który w październiku 2020 r. trafił do biblioteki polskiego Netfliksa i z miejsca stał się hitem. Mrożąca krew w żyłach opowieść o groźnej epidemii powstała w 2019 roku i dla wielu widzów okazała się prorocza - wpasowała się w rzeczywistość, w jakiej przyszło nam wszystkim żyć. Chodzi oczywiście o koronawirusa i pandemię COVID-19, która wybuchła w 2020 roku.

Obsada o najmocniejszych stronach serialu. Co nowego wnosi w temacie produkcji postapo? [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

"Ku jezioru" - o czym jest serial?

Ośmioodcinkowy dramat oparty na powieści Jany Wagner koncentruje się na grupie ludzi, którzy w obliczu wywołanego straszliwą pandemią końca cywilizacji, zaciekle walczą o przetrwanie. Na szali kładą wszystko - swoje życie, miłość i człowieczeństwo. Groźny wirus zabija w ciągu 4 dni. Tytułowe jezioro jest miejscem azylu, do którego próbują się dostać.

"Ku jezioru" przez pewien czas znajdował się w czołówce najpopularniejszych produkcji Netfliksa w Polsce. Jeśli szukacie produkcji w podobnym klimacie, to polecamy "Kierunek noc" i "The rain".

Widziałeś serial "Ku jezioru"? Daj nam znać, co myślisz!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • ThePetersburgTimes (gość)

    Bardzo fajny serial. Widziałem go już w 2020 tuż po jego publikacji. Super serial to był początek mojego zamiłowania rosyjskiego kina. Jeśli ktoś się nim interesuje, a nie za bardzo umie znaleźć takie filmu to podam tu kilka fajnych produkcji: - Major Grom: Plague Doctor - Zimowy Romans - Bogaty Synalek - Coma - Cosmoball - Metro - Stalingrad - T-34 - Kałasznikow AK-47

    22.10.2021 21:06
  • Arek (gość)

    Miłość w czasach zarazy. Niech Was nie zwiedzie wszechobecny w internecie opis, że to film postapokaliptyczny. To jest film o miłości, która rządzi tym światem bez względu na to czy przetaczają się przez niego wojny, kataklizmy czy inne epidemie. Dla mnie przede wszystkim wyjątkowe i rozkoszne zanurzenie w rosyjskiej duszy. Pozdrawiam naszych braci ze Wschodu.

    21.10.2021 21:44
  • Betty (gość)

    Świetny serial, szkoda, że 1 sezon skończył się tak szybko, nie mogę doczekać się kolejnego.

    21.10.2021 15:31
  • Grażyna Niewiadomska (gość)

    Jestem pod ogromnym wrażeniem tego kina, sztuki aktorskiej i scenariusza. Film pokazuje ludzi w ekstremalnych warunkach. Zachwyca mnie miłość jaką tam rozkwita na chwilę. Te chwile to bezcenny skarb. Widzimy ludzi złych i dobrych i jak zmienia ich pandemia. Polecam to kino jeszcze nie zmanierowane kinem hollywoodzkim. Warto zobaczyć ten serial. Czekam na dalsze odcinki.

    21.10.2021 11:02
  • Kola (gość)

    Dawno temu był film z dastinem Hoffmanem,, epidemia,, też coś wiedzieli, he he he. To odpowiedź na wcześniej zadany komentarz

    21.10.2021 06:46
  • Misia (gość)

    Muzyka w dalszych odcinkach jak z Incepcji ?

    23.10.2020 22:15
  • Kon (gość)

    Rzadkość na Netflix. Bez gejów i czarnych. Jak to tak?

    20.10.2020 09:39
  • Kulfoniada (gość)

    Wystarczy zrobić normalny serial, bez wciskania zbędnych wątków ideologicznych, z ciekawą fabułą, aby spodobał się widzom.

    20.10.2020 09:33
  • qperNIK (gość)

    Ruskie już od dawna kręcą naprawdę niezłe filmy. Szkoda, że tak mało z nich trafia na polskie ekrany.

    19.10.2020 18:11
  • artur (gość)

    super

    19.10.2020 16:14
  • Elza (gość)

    Super

    19.10.2020 11:39
  • Widz (gość)

    Oglądnęłam "jednym tchem"... Nie będę się rozpisywać, ale jedno napisać muszę.. Serial powstał w ubiegłym roku. Epidemia, izolacje, kwarantanna,maseczki... Panika, popłoch, śmierć...zaraz potem dzieje się co się dzieje.. Ktoś coś wiedział, tworząc taki scenariusz... Przypadek?.... Nie sądzę...

    19.10.2020 00:46
  • jarosław paszyński (gość)

    Zajabisty serial, kameralny, klimatyczny, fabuła, zdjęcia, muzyka (ballada z końca ostatniego sezonu). Czekam na drugi sezon

    17.10.2020 23:58
  • H1z1 (gość)

    Serial bardziej przypomina gry typu dayz wiec to moze miec wiekszy wplyw niz sytlacja z tfu falszywym corona

    17.10.2020 14:58
  • Tybul (gość)

    Rewelacja Ruskie filmy mają to coś . 👌👌👌

    16.10.2020 21:28
  • Tybul (gość)

    Rewelacja Ruskie filmy mają to coś . 👌👌👌

    16.10.2020 21:28
  • Kamil (gość)

    Oglądnąłem w jeden dzień, bardzo klimatyczny serial. Polecam obejrzeć.

    16.10.2020 15:27
  • Lolo (gość)

    Mnie to przypomina świat według Bundiech

    16.10.2020 12:17
  • EQ (gość)

    Serial bardzo fajny. Polecam obejrzeć.

    16.10.2020 09:14
  • G (gość)

    Rewelacja