Kulinarne inspiracje dla zapracowanych Europejczyków, czyli "Wojna smaków: Wschód kontra Zachód"

"Wojna smaków: Wschód kontra Zachód" to program dla wszystkich, którzy marzą o kursie prostego, lecz wykwintnego gotowania.

Multimedia

Gospodarz programu, mistrz Wan, to słynny szef kuchni i wielka kulinarna gwiazda Azji Południowowschodniej. Jest kulinarnym ambasadorem Malezji, kraju o barwnej i złożonej tradycji gotowania oraz zwolennikiem świeżych, prostych i zdrowych dań, które każdy może zrobić we własnej kuchni. Wan przybywa do Wielkiej Brytanii, by „podrasować” popularne jedzenie Brytyjczyków i przygotować je według wschodnich receptur. Wykorzystuje mało popularne, a dostępne w Anglii warzywa, przyprawy i techniki gotowania, by pokazać, jak przygotowywać jedzenie z mniejszą ilością tłuszczu, za to zdrowiej, taniej i jeszcze smaczniej.

W każdym z odcinków „Wojna smaków: Wschód kontra Zachód” Wan zaprasza do wspólnego kucharzenia przypadkowo spotkanego na targu kupującego. Doradza mu, jakie produkty powinien dorzucić do swojej listy zakupów, by przygotować coś wyjątkowego. Z pełnym koszykiem trafiają do kuchni i razem tworzą smaczne i zdrowe potrawy. W „Wojnie smaków” widzowie poznają sposoby na to, czym zastąpić łatwy w przygotowaniu, ale trochę znudzony makaron, jakie są alternatywy dla tłustego sera, albo jak przekonać miłośnika pizzy do urozmaicenia swojego jadłospisu. Wan doradzi także młodej matce, jak organizować pracę w kuchni, a nawet podejmie się wyzwania, by przekonać byłego żołnierza do odstawienia zupek instant.

Gospodarz programu nie tylko chce przekonać Brytyjczyków do zdrowego jedzenia w domu – a jak wiadomo już to zadanie samo w sobie nie jest łatwe. Wyzywa na pojedynek tradycyjne i uwielbiane przez wyspiarzy potrawy z ulicznych budek i restauracji typu fast food, przygotowując je na swój własny, zdrowy sposób. Jego powodzenie lub porażka zostaną zdefiniowane przez przechodniów, którzy będą próbować i porównywać dania w wersji standardowej i tej wykonanej przez Wana. Czy zdrowo może jednocześnie znaczyć smacznie? Program „Wojna smaków: Wschód kontra Zachód” to kopalnia pomysłów dla osób lubiących proste i smaczne potrawy. Jednocześnie to też źródło inspiracji, jak w szybki sposób wprowadzić trochę egzotyki do swojej codziennej kuchni.

Premierowe odcinki serii „Wojna smaków: Wschód kontra Zachód” można oglądać w każdą sobotę, od 5 grudnia, o godz. 19:00 w Nat Geo People.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×