Kultowe filmy i seriale Stanisława Barei. Te produkcje trzeba znać!

Stanisław Bareja to jeden z najwybitniejszych polskich filmowców. Bareja zmarł 14 czerwca 1987 roku, jednak jego twórczość sprawia, że dla widzów jest wiecznie żywy! Dziś przypominamy kultowe filmy i seriale w jego reżyserii! Znacie je wszystkie? Sprawdźcie koniecznie!

Multimedia

Kultowe produkcje Stanisława Barei

Stanisław Bareja jest jednym z bardziej znanych polskich reżyserów. Urodził się 5 grudnia 1929, a zmarł 14 czerwca 1987. Choć nie ma go już z nami od 33 lat, to jego komedie nadal śmieszą, są uwielbiane przez widzów i chętnie oglądane. Znają je chyba wszyscy!

Filmy gangsterskie to nie tylko "Krime Story. Love Story" Zobacz naszą galerię!Zobacz więcej

Stanisław Bareja pokazywał absurdy PRL-u, przez co ówczesna władza go nie znosiła, a w jego produkcje często ingerowała cenzura. Reżyserował głównie komedie, ale na swoim koncie także kilka seriali. Miał swoich "ulubionych" aktorów, którzy często występowali w jego produkcjach, na przykład Wiesława Gołasa, Wojciecha Pokorę, Stanisława Tyma czy Krzysztofa Kowalewskiego. Co więcej, Stanisław Bareja sam grał w swoich filmach czy serialach! Były to: "Kapitan Sowa na tropie", "Małżeństwo z rozsądku", "Poszukiwany, poszukiwana", "Brunet wieczorową porą", "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz", "Miś", "Alternatywy 4" czy "Zmiennicy".

Gwiazdor "Daleko od szosy" w nowym polskim filmie! Takiej komedii jeszcze nie było?Zobacz więcej

W naszej galerii zebraliśmy kultowe filmy i seriale w reżyserii Stanisława Barei. Znacie je wszystkie? Sprawdźcie!

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×