Kultowy "RoboCop" 1 lutego w niedzielnej megapremierze HBO!

Redakcja Telemagazyn
Redakcja Telemagazyn
(fot. AplusC)(fot. AplusC, materiały prasowe)
(fot. AplusC)(fot. AplusC, materiały prasowe)
Ciężko ranny policjant dostaje drugie życie od korporacji zajmującej się produkcją sprzętu wojskowego. Jako hybryda człowieka i robota ma strzec prawa.

Rok 2028. Międzynarodowa korporacja OmniCorp jest czołowym producentem w branży robotyki. Od lat zarabia miliony dolarów na dronach, które wykorzystywane są przez zagraniczne armie. Firma chce rozszerzyć zakres swojego działania. Okazja nadarza się, kiedy Alex Murphy (Joel Kinnaman), kochający mąż, wzorowy ojciec i doskonały policjant, zostaje poważnie ranny na służbie. OmniCorp postanawia dać mu drugie życie, tworząc z niego hybrydę maszyny i człowieka. Jeśli eksperyment się powiedzie, podobne do Murphy'ego cyborgi trafią do każdego amerykańskiego miasta.

Widowiskowy remake kultowego filmu Paula Verhoevena z 1987 roku opowiada fascynującą historię policjanta-cyborga. Osadzona w bezlitosnym świecie przyszłości produkcja obfituje we wzorcowo zrealizowane sceny akcji i od początku do końca trzyma w napięciu. Obraz w reżyserii zdobywcy Złotego Niedźwiedzia na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie José Padilhy ("Autobus 174", "Elitarni") zachwyca warstwą wizualną. Godne wyróżnienia są niesamowite efekty specjalne. Na uwagę zasługuje też doborowa obsada, w której znaleźli się m.in. Joel Kinnaman ("Szybki cash", serial "Dochodzenie"), nominowany do Oscara Gary Oldman ("Leon zawodowiec", "Szpieg"), dwukrotnie wyróżniony nominacją do Złotego Globu i Oscara Michael Keaton ("Batman", "Birdman") oraz zdobywca nominacji do Nagrody Akademii Samuel L. Jackson ("Pulp Fiction", "Django").

Roboty są cool

Twórcy filmu nie zaprzeczają, że film, zawierający element egzystencjalnej refleksji, jest jednocześnie pełnym rozmachu futurystycznym widowiskiem. Producent Eric Newman tak o tym mówił: – Jednym z najbardziej ekscytujących elementów pracy nad filmem, dla nas jako filmowców i jednocześnie fanów, było wymyślenie wyglądu i sposobu działania robotów. Punktem wyjścia była wizja wzięta z oryginalnego filmu, ale bardzo wzbogacona i unowocześniona. Było z tym wiele zabawy. Mamy więc roboty ED-209, czyli hiperagresywne, zabójcze maszyny, a także roboty EM-208, humanoidalnych perfekcyjnych żołnierzy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn