"Lampedusa. Za horyzontem". Dramat uchodźców we włoskim miniserialu. Gdzie oglądać?

Lampedusa, mała wysepka na Morzu Śródziemnym, sam kraniec Włoch i Europy. Jeszcze do niedawna niewielu chciało się tu osiedlać. Dziś stała się przeznaczeniem tysięcy imigrantów z Afryki, którzy widzą w niej wrota do Europy, czyli tego lepszego, bezpiecznego świata. Ich dramatyczne losy są tematem włoskiego miniserialu, który pokaże TVP1.

Multimedia

"Lampedusa. Za horyzontem" od środy 26 czerwca o godz. 23:30 w TVP1! - sprawdź program tv

Serra, dowódca staży przybrzeżnej przeczesuje codziennie wody między Włochami i Libią w poszukiwaniu nielegalnych imigrantów. Każdego dnia w morze wypływają łodzie przeładowane do granic możliwości zdesperowanymi ludźmi, którzy, próbując ratować życie swoje i swoich dzieci, często je tracą. Serra i jego dzielna załoga robią wszystko, żeby im pomóc.

Najnowszy, 6. sezon po raz pierwszy w polskiej tv! Gdzie oglądać? Kiedy premiera?Zobacz więcej

Znalezionych na morzu, wycieńczonych i zrozpaczonych, przywożą na Lampedusę, małą sycylijską wyspę, zamieszkaną przez ludzi o wielkich sercach. Dowódcy straży przybrzeżnej pomaga Viola, szef obozu przejściowego, w którym w trudnych warunkach mieszkają obok siebie ludzie różnych grup etnicznych, religii i kultur. Nieustający napływ imigrantów i ograniczone środki, którymi dysponują ratownicy, wystawiają wszystkich na ciężką próbę – na tym przeludnionym skrawku ziemi ich współistnienie coraz częściej manifestuje się we wzajemnej niechęci, a nawet wrogości. Napięcie eskaluje, sytuacja staje się nie do zniesienia.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×