"Larry King Live". Larry King nie żyje. Legenda dziennikarstwa chorowała na COVID-19, ale nie tylko. Na co zmarł Larry King?

Larry King zmarł w wieku 87 lat. Na początku stycznia dziennikarz trafił jednak do szpitala z powodu COVID-19. Nie była to jednak jedyna jego dolegliwość. King był światowej sławy dziennikarzem, który w ciągu swojej kariery przeprowadził 50 tys. wywiadów.

Multimedia

Larry King nie żyje

Wielka strata dla światowego dziennikarstwa. Zmarł Larry King, który w swoim życiu przeprowadził 50 tys. wywiadów, m.in. ze wszystkimi prezydentami USA urzędującymi od 1974 roku, a także z Margaret Thatcher, Michaiłem Gorbaczowem, Władimirem Putinem, Yasserem Arafatem, Nancy Reagan, Barbarą Bush, Frankiem Sinatrą, Marlonem Brando, Madonną i Michaelem Jordanem.

Na początku stycznia 2021 roku Larry King z powodu COVID-19 trafił do szpitala w Los Angeles. Oprócz tego cierpiał także na cukrzycę typu 2, raka płuc i miał za sobą kilka zawałów. Choroby współistniejące sprawiły, że organizm dziennikarza nie dał rady wygrać z koronawirusem.

Larry King to tak naprawdę Leib Harvey Zeiger. Pochodził z ortodoksyjnej rodziny żydowskiej. Jego rodzice wyemigrowali do Stanów Zjednoczonych z Galicji (Kołomyja) oraz Wileńszczyzny. Karierę dziennikarską rozpoczął w 1957 roku. Przez blisko 25 lat pracował dla CNN, gdzie prowadził własny program "Larry King Live". W 2012 roku, dwa lata po odejściu z CNN, zaczął prowadzić program "Larry King Now" w płatnej, internetowej Ora TV, którą założył. Miał siedem żon. Z ostatnią - młodszą o 26 lat Shawn Southwick, przeżył wspólnie 22 lata.

Zobacz galerię

Źródło: Cover Vide/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×