Lata 20. i 30. XX wieku w filmach i serialach! TOP10 produkcji, które przenoszą nas w czasy międzywojenne!

Właśnie weszliśmy w lata 20.! Z tej okazji warto przypomnieć sobie filmy i seriale, które przeniosą nas sto lat wstecz i pokażą nam, jak wyglądało życie w dwudziestoleciu międzywojennym. "Peaky Blinders", "Wielki Gatsby", "Zakazane imperium" - jest w czym wybierać! Sprawdźcie naszą galerię, aby poznać nasz wybór 10 produkcji, których akcja toczy się w latach 20. i 30.

Multimedia

Nadszedł rok 2020, a to oznacza, że ponownie rozpoczynają się szalone lata dwudzieste! Czy również w XXI wieku ta dekada będzie wyjątkowa? Tego jeszcze nie wiemy, ale warto jak na okres sprzed stu lat patrzą twórcy filmów i seriali.

Nowe seriale Netflix, HBO GO, Disney+, Prime Video i inne. Co oglądać w tym roku?Zobacz więcej

Lata 20. i 30. bardzo wcześnie stały się ważnym punktem odniesienia dla filmowców, a rozkwitające wówczas kino gangsterskie inspiruje także dzisiaj. Jeśli natomiast chodzi o lata powojenne, warto wspomnieć chociażby kultową już produkcję "Pół żartem, pół serio" z 1959 roku, w której jedną z głównych ról zagrała Marilyn Monroe. Film ten został nagrodzony aż czterema Złotymi Globami.

Najlepsze seriale oparte na faktach! "Czarnobyl" i "Narcos" nie są jedyne!Zobacz więcej

W kolejnych latach powstawały oczywiście kolejne filmy, których akcja toczyła się w okresie międzywojennym - na uwagę zasługują tu chociażby takie tytuły jak "Bonnie i Clyde", "Strzały na Brodway'u" czy polski film "Śmierć prezydenta". W ostatnich latach okres ten inspiruje także twórców seriali, z których największy rozgłos zyskały takie hity jak "Zakazane imperium" czy "Peaky Blinders".

W naszej galerii znajdziecie nasz subiektywny wybór dziesięciu najlepszych produkcji, których akcja rozgrywa się w latach 20. i 30. XX wieku! Sprawdźcie koniecznie!

Zobacz galerię

Patricia Kazadi o roli w serialu "Bodo":

Źródło: WideoPortal/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×