"Lata 2000". Kolejny sezon popularnej serii dokumentalnej ukazującej przełomowe wydarzenia mijającej dekady

"Lata 2000" - nowy sezon serii przedstawia pierwszą dekadę nowego tysiąclecia opowiedziane z amerykańskiej perspektywy. Atak na WTC, dwie wojny w Iraku i Afganistanie, huragan Katrina, krach giełdowy i wielkie oszustwa bankowe, pierwszy czarnoskóry prezydent, triumf hip-hopu, początek panowania Facebooka – to tylko niektóre z wydarzeń, które zmieniły oblicze całego świata.

Multimedia

"Lata 2000" w niedzielę, 3 lutego, godz. 22:50 na Planete+ - sprawdź program tv

Pierwsza dekada XXI wieku była jedną z najbardziej dramatycznych w historii Ameryki. W 2000 r. odbyły się kontrowersyjne wybory, a rok później nastąpiły bezprecedensowe ataki terrorystyczne z 11 września. W rezultacie Stany Zjednoczone rozpoczęły dwie wojny i przyjęły wyjątkowe środki bezpieczeństwa. Huragan Katrina, który uderzył w Zatokę Meksykańską w 2005 roku, i okazał się jednym z najbardziej niszczycielskich w historii kraju. W 2008 r. system gospodarczy stanął na krawędzi załamania, a nagłówki gazet zdominowały informacje o kolejnych bankructwach. W tym samym roku Amerykanie wybrali swojego pierwszego czarnoskórego prezydenta, co było jednym z najważniejszych wydarzeń, biorąc pod uwagę przeszłość kraju.

W tym czasie zmieniało się też oblicze amerykańskiej popkultury. Postęp cyfrowy oraz pojawienie się na rynku iPoda zdemokratyzowało rynek muzyczny. Telewizja wkroczyła w swój drugi złoty wiek, a najważniejsze zmiany kulturowe przyniosło upowszechnienie się Internetu i pojawienie się sieci społecznościowych, a zwłaszcza Facebooka, który zrewolucjonizował relacje międzyludzkie.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×