"Latający Holender". Bohdan Sienkiewicz nie żyje. Żeglarz i dziennikarz skończyłby w tym roku 90 lat

Nie żyje Bohdan Sienkiewicz, żeglarz i dziennikarz oraz twórca popularnego programu "Latający Holender", który pokazywany był na antenie TVP przez 26 lat. Bohdan Sienkiewicz skończyłby w tym roku 90 lat.

Multimedia

Bohdan Sienkiewicz nie żyje

Bohdan Sienkiewicz urodził się 10 września 1931 roku w Stolinie. Studiował w Wyższej Szkole Handlu Morskiego w Sopocie, swoje życie związał z telewizją - to właśnie na antenie TVP inspirował do poznawania świata oraz zaszczepiał widzom pasję do morza i żeglarstwa. Bohdan Sienkiewicz przez ponad ćwierć wieku prowadził program "Latający Holender" - format o tematyce żeglarskiej, przeznaczony głównie dla młodzieży. Był także twórcą "Dookoła świata".

O jego śmierci poinformował m.in. Press Club Press.

Z głębokim żalem żegnamy red. Bohdana Sienkiewicza – niestrudzonego popularyzatora morza i żeglarstwa. Współtwórcę i prowadzącego legendarnego programu tv „Latający Holender”, na którym wychowały się całe pokolenia przyszłych ludzi morza. Dziennikarza, żeglarza, podróżnika, edukatora, człowieka trwale wpisanego w kulturę morską. Laureata Nagrody Specjalnej im. Kapitana Leszka Wiktorowicza za wychowanie morskie młodzieży. Jego głosu, czasem przekornego, ale zawsze wartego wysłuchania, będzie nam bardzo brakowało. Redaktorze Bohdanie, dziękujemy za naszą znajomość, wspólną pracę, żarty i wartościowe spory. Obrałeś swój ostatni kurs – ku wieczności. Spoczywaj w pokoju! - czytamy.

Zmarła Eugenia Herman - wybitna aktorka wielu spektakli teatralnych, filmów fabularnych i seriali. Miała 92 lataZobacz więcej

Bohdan Sienkiewicz w 2012 roku został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Twórca legendarnego "Latającego Holendra" zmarł 20 lipca w wieku 89 lat.

Żeglarska społeczność poniosła olbrzymią stratę. Bohdan Sienkiewicz był człowiekiem niezwykle zasłużonym dla polskiego żeglarstwa. Człowiekiem, który wykonywał żeglarską pracę u podstaw. Trudno zliczyć, jak wielu młodych ludzi zachęcił do żeglarstwa, ilu dzięki niemu pływa pod żaglami różnych jednostek. Jego społecznikowska pasja i zaangażowanie w popularyzację żeglarstwa nie tylko jako sportu i turystyki, ale przede wszystkim jako sposobu na życie, któremu towarzyszy etos uczciwości, kultury, tolerancji i patriotyzmu, zasługuje na wielkie uznanie. Człowiek żyje dopóty, dopóki trwa pamięć o nim – w pamięci żeglarzy Bohdan Sienkiewicz będzie żył wiecznie. W tych trudnych chwilach, w imieniu swoim, Zarządu Polskiego Związku Żeglarskiego i żeglarskiej społeczności przekazuje wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie, przyjaciołom i współpracownikom - powiedział Tomasz Chamera, prezes Polskiego Związku Żeglarskiego.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×