"Lato 1993". Katalońskie odkrycie ubiegłego roku wkrótce w kinach [WIDEO+ZDJĘCIA]

"Lato 1993" to czarująca i niebanalna podróż w czasie. Film, który doceniła publiczność na całym świecie, w idealnych proporcjach wzrusza i bawi. Film od 6 kwietnia w kinach!

Multimedia

Carla Simón, wyróżniona Kryształowym Niedźwiedziem na Berlinale, z wyczuciem portretuje proces przeżywania starty i ekscytację towarzyszącą budowie nowej rodziny. Jej film łączy w sobie ciepło i błogość z intensywnymi emocjami czasu dorastania. "Lato 1993" to film, który udowadnia, że szczęście można znaleźć wszędzie – wystarczy się rozejrzeć.

Słynny miniserial w kwietniu na CBS Europa [ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Carla Simón to katalońska reżyserka i scenarzystka urodzona w 1986 roku w Barcelonie. "Lato 1993" to jej pełnometrażowy, autobiograficzny debiut, nagrodzony Kryształowym Niedźwiedziem na Berlinale, wyróżniony na festiwalu w Stambule, Londynie i Maladze, podczas BAFICI zdobył nagrodę za reżyserię. Otrzymał także Gaudi Award za najlepszy film, najlepszą reżyserię oraz najlepszy scenariusz oraz Goya Award za najlepszy debiut reżyserski.

Autorka tak mówi o filmie:

To było dla mnie bardzo ważne, żeby zrobić film pełen blasku, który zawierałby i smutek i nadzieję, i żeby uniknąć sentymentalizmu. Poza tym uwielbiam subtelność, jestem pewna, że widzowie są na tyle inteligentni, by odebrać całe to złożone spektrum emocji w małej cząstce. Życie nie dostarcza nam wielu informacji na temat naszych relacji, musimy je odczytywać z gestów i nielicznych słów, i lubię grać w tę grę z publicznością, sprawiać, że widzowie powoli odgadują, jak czują się bohaterowie.

Zobacz galerię

SPRAWDŹ! Najlepsza kolekcja seriali i programów na żywo w ofercie player+

"KRUK. SZEPTY SŁYCHAĆ PO ZMROKU" - GWIAZDY OPOWIADAJĄ O PRODUKCJI

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×