Led Zeppelin w lutym w Dwójce!

W 2007 roku, po 27 latach, na scenę powróciła legenda rocka, brytyjska grupa Led Zeppelin.

Multimedia

Sześć lat temu zespół zagrał w Londynie dla 18 tysięcy fanów. Tymczasem w lutym tego roku telewizyjna Dwójka zapisem z tego właśnie koncertu, zainauguruje swoje nowe, sobotnie pasmo muzyczne. "Celebration Day" Led Zeppelin już 2 lutego, tylko w TVP2!

W drugiej połowie listopada 2012 roku na rynku muzycznym pojawiło się najnowsze wydawnictwo gigantów rocka, płyta CD i DVD z zarejestrowanym koncertem Led Zeppelin w londyńskim O2 Arena, pod nazwą "Celebration Day". W grudniu album ten osiągnął w Polsce status diamentowej płyty. Na antenie TVP2 ten wyjątkowy koncert będzie można zobaczyć już 2 lutego.

10 grudnia 2007 roku Led Zeppelin wystąpił jako główna gwiazda koncertu ku pamięci Ahmeta Erteguna, przyjaciela i założyciela Atlantic Records. Na scenie pojawił się klasyczny skład grupy, czyli John Paul Jones, Jimmy Page i Robert Plant, do których dołączył też Jason Bonham, syn zmarłego oryginalnego perkusisty Johna Bonhama. Sześć lat temu, w poniedziałkowy wieczór, prawie osiemnaście tysięcy widzów usłyszało 16 niezapomnianych utworów Zeppelinów, w tym między innymi: "Whole Lotta Love", "Rock And Roll", "Kashmir" czy niedoścignione "Stairway to Heaven".

Zespół, który ma na swoim koncie ponad 300 mln sprzedanych płyt, w 2012 roku dołączył do grona artystów, którym przyznano nagrody Centrum Kennedy'ego w Waszyngtonie. Fanów grupy powinien zainteresować także fakt, że jeszcze pod koniec stycznia br. "Celebration Day" pojawi się na rynku w opcji winylowej.

W kolejnych odsłonach nowego, sobotniego pasma muzycznego TVP2, zobaczymy m.in. koncerty Kapeli ze Wsi Warszawa oraz koncert "Soyka Kolektyw. W hołdzie Mistrzowi" z utworami Czesława Niemena.

Led Zeppelin - "Celebration Day", w nowym paśmie muzycznym Dwójki, sobota, 2 lutego, godz. 00.00.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×