"Legalna blondynka" na przekór panującym opiniom [RECENZJA]

Jeden z największych komediowych hitów minionej dekady. Nominacje do Złotego Globu w kategoriach najlepszy musical/najlepsza komedia oraz najlepsza aktorka w musicalu lub komedii - dla Reese Witherspoon.

Multimedia

NASZA OCENA: 8/10

"Legalna blondynka" może wyleczyć wszystkie blondynki z kompleksów, których być może nabawiają się, wysłuchując niemądrych dowcipów na swój temat. Naturalna blondynka Elle Woods (Witherspoon) jest piątkową uczennicą i najpopularniejszą dziewczyną w szkole. Wygrywa też konkurs piękności. Tryska optymizmem, radością życia i ma złote serce, jest jednak trochę próżna i rozpieszczona, co widać w jej sposobie bycia i ubierania się. Co do serca, Elle oddaje je Warnerowi (Matthew Davis). Jest przekonana, że w eleganckiej restauracji, do której ją zaprosił, za chwilę się jej oświadczy...

W następstwie wydarzeń tamtego wieczoru Elle rozpoczyna nowe życie: studentki prawa na Uniwersytecie Harvarda. Prawo mało ją obchodzi, ma inny, osobisty powód studiowania na tej prestiżowej uczelni. Po intensywnych przygotowaniach zostaje przyjęta, ale jest obiektem drwin snobistycznych koleżanek i kolegów z powodu swoich naiwnych wyobrażeń o świecie i ekstrawaganckich strojów. Szczególnie nieprzychylna uroczej blondynce jest Vivian (Selma Blair) - i też ma po temu prywatne powody. Odmiennie reaguje profesor Callahan (Victor Gaber): zafascynowany niekonwencjonalną osobowością Elle, zatrudnia ją na stażu w swojej kancelarii prawniczej. Wykpiwana, wyśmiewana, nawet pogardzana blondynka właśnie tu otrzyma szansę udowodnienia, że osądzanie kogoś po pozorach bywa zwodnicze.

Jak widać, "Legalna blondynka", aczkolwiek ma głównie bawić - i robi to znakomicie - przemyca też trochę poważniejszych treści. Potrafi je udźwignąć Reese Witherspoon, choć błyszczy głównie w scenach komediowych.

Andrzej Bukowiecki

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×