Legenda Zorro - film, recenzja, opinie, ocena

Rok 1851. Trwają przygotowania do przyłączenia Kalifornii do USA. Don Alejandro de la Vega odkrywa intrygę chciwych biznesmenów i polityków, którzy chcą to uniemożliwić.

Multimedia

NASZA OCENA: 6/10

Dzielny bohater w czarnej masce i pelerynie znów broni biedaków i przeciwstawia się knowaniom podłego hiszpańskiego gubernatora najpierw w „Masce Zorro”, teraz w „Legendzie…:, w której nie ma czasu na przestoje: akcja pędzi do przodu, więc siłą rzeczy sylwetki bohaterów są ledwie naszkicowane.

Jednak dzięki temu, że główne role grają znakomici aktorzy, ich osobowość może zastąpić osobowość bohaterów. Po raz kolejny podziwiamy więc Antonia Banderasa jako Zorro i piękną Catherinę Zetę-Jones w roli jego ukochanej żony. Bo „Legenda Zorro” to kontynuacja „Maski Zorro”, rozgrywająca się 10 lat później. Jest rok 1851 i Kalifornia przygotowuje się do wstąpienia w skład USA jako 31. stan. Jednak nie wszyscy są z tego zadowoleni: don Alejandro odkrywa intrygę polityków i biznesmenów z tajnego stowarzyszenia Rycerzy Aragonii chcących zachować niepodległość Kalifornii.

Don Alejandro, który od dawna już nie działa jako Zorro, uważa, że znowu powinien włożyć jego maskę. Elena, żona Alejandra, jest temu zdecydowanie przeciwna i stawia go przed wyborem: albo Zorro albo rodzina. Kiedy Alejandro rusza do walki, Elena występuje o rozwód. Zorro krzyżuje plany bogaczy, lecz grozi mu rozpad rodziny. Tym bardziej, że na horyzoncie pojawia się dawny znajomy Eleny, który zawsze jej pragnął…

Piotr Radecki

Film przygodowy USA 2005, reż. Martin Campbell

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×