"Legion" finał 2. sezonu. David Haller i wszystkie jego odloty. O co w tym chodzi? [PRZEWODNIK PO SERIALU]

David Haller nie ma łatwego życia. To samo można powiedzieć o fanach serialu "Legion". Wielki finał 2. sezonu w czwartek, dlatego już dziś przedstawiamy krótki przewodnik dla tych, którzy nie są pewni, co dokładnie dzieje się w świecie mutantów.

Multimedia

"Legion" bywa dosyć zagmatwany. Łatwo pogubić się wśród umysłowych labiryntów, podróży w czasie i tanecznych pojedynków. Wielki finał 2. sezonu zostanie wyemitowany już w czwartek, w telewizji FOX, zaledwie dwa dni po swojej światowej premierze. Dla tych, którzy przed ostatnim odcinkiem chcieliby przypomnieć sobie, co wydarzyło się do tej pory, przedstawiamy krótkie podsumowanie fabuły serialu. Obiecujemy, że spróbujemy zrobić to w jak najbardziej przystępny sposób!

Komiksowy wygląd Davida Hallera w finale 2. sezonu! Zobacz, jak zmieni się główny bohater! [ZDJĘCIE]Zobacz więcej

David Haller (Dan Stevens) od dawna myślał, że cierpi na schizofrenię. W szpitalu poznał Syd (Rachel Keller), dzięki której zrozumiał, że przyczyną jego problemów były nie zaburzenia psychiczne, ale posiadane przez niego potężne moce. Inni mutanci, a zarazem przyjaciele dziewczyny pomogli mu uciec z rąk organizacji Oddział 3 i zabrali go do Summerland. Tam Melanie Bird (Jean Smart) i pozostali specjaliści próbowali dociec, jak działa jego umysł, a sam David uczył się panować nad swoimi niezwykłymi zdolnościami.

Przy okazji Haller odkrył, że padł ofiarą Króla Cieni, mentalnego pasożyta nazywanego też Amahl Farouk. Od lat żerował on na umyśle Davida, a od niedawna jawił mu się pod postacią Lenny (Aubrey Plaza), przyjaciółki Hallera, która zginęła w pierwszym odcinku.

Pod koniec 1. sezonu David pozbył się Króla Cieni ze swojego umysłu. Pasożyt uciekł jednak w ciele Olivera Birda (Jemaine Clement), męża Melanie. Ludzie z Summerland zawiązali też sojusz z Clarkiem Debussy (Hamish Linklater), agentem Oddziału 3, który zgodził się pomóc w schwytaniu Farouka. Kiedy wszystko zaczęło się już układać, David został uprowadzony przez tajemniczą kulę...

Ekipa z Summerland sprzymierza się z dawnym wrogiem. Co z tego wyniknie? [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

W 2. sezonie wyszło na jaw, że kulę wysłała Syd z przyszłości. Dziewczyna kazała Hallerowi połączyć siły z Królem CIeni i pomóc mu odnaleźć jego ciało. Jeżeli David tego nie zrobi, ludzkość ma spotkać zagłada. Przyszła Syd wierzy, że to sam David doprowadzi do apokalipsy, a powstrzymać go może jedynie Farouk.

Choć jego nieobecność trwała niemal rok, David myślał, że zniknął tylko na jeden dzień. Przez ten czas ludzie z Summerland zdążyli nawiązać bliską współpracę z Oddziałem 3. Po powrocie do teraźniejszości sam Haller zawiązał sojusz z Faroukiem. Wkrótce udało mu się też poznać wspomnienia mnicha, który wiedział, gdzie ukryto ciało Króla Cieni.

Siedzibę Oddziału 3 odwiedziła Lenny, która odzyskała swoją fizyczną formę. Żeby dać jej nowe ciało, Farouk i Oliver zabili Amy (Katie Aselton), siostrę Davida. Żądny zemsty Haller obrócił się przeciwko Królowi Cieni i w tajemnicy przed przyjaciółmi ruszył na samotne poszukiwania jego ciała.

Tymczasem Farouk zawładnął umysłem Melanie. Działając pod jego wpływem kobieta przekonała Syd, że David stał się niebezpieczny. Pokazała jej, jak Haller torturuje Olivera, żeby wydobyć z niego informacje na temat miejsca pobytu ukochanej. Widać było przy tym, że znęcanie się nad Birdem sprawiało mu przyjemność.

W tej chwili wygląda na to, że kontrolę nad Davidem przejęła mroczna strona jego osobowości. Prawdopodobnie czeka go pojedynek Faroukiem, który odzyskał wreszcie swoje ciało i zdobył sojusznika w postaci Syd z przyszłości.

Oczywiście, po drodze wydarzyło się jeszcze wiele innych rzeczy: Farouk zasiał w głowach wszystkich przekonanie, że jeden z dowódców Oddziału 3 jest zdrajcą; Ptonomy (Jeremie Harris) zginął, choć jego świadomość przetrwała w systemie komputerowym organizacji, a wirus wywołany przez Króla Cieni uwięził wielu ludzi (dosłownie) w labiryntach ich własnych umysłów. Oprócz tego David poznał smutną przeszłość Syd, a widzowie mieli okazję zobaczyć alternatywne wersje jego losów.

A może to wszystko wcale się nie wydarzyło albo miało zupełnie inne znaczenie niż to, które my mu nadaliśmy? Może to wszystko sen, wizja albo marzenie Davida? Pozostaje mieć nadzieję, że finał 2. sezonu rozjaśni sytuację. Kto wyjdzie obronną ręką z walki między Hallerem a Faroukiem i który z nich okaże się prawdziwym złoczyńcą? Tego dowiemy się już w czwartek! (Albo nie. W tym serialu wszystko jest możliwe i tylko jego twórcy wiedzą, czy nadchodzący finał cokolwiek wyjaśni).

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×