Lekarze - nowy serial TVN pokaże na jesieni

Lekarze to serial medyczny w gwiazdorskiej obsadzie, który TVN pokaże jesienią.

Multimedia

Korytarze szpitala "Copernicus" opustoszały, a "Lekarze" opuścili sale operacyjne. A to oznacza, że zdjęcia do pierwszej serii nowego serialu TVN zostały zakończone. "Lekarze" to serial medyczny w gwiazdorskiej obsadzie, który TVN pokaże jesienią.

Magdalena Różczka, Paweł Małaszyński, Danuta Stenka, Jacek Koman, Piotr Polk, Marcin Perchuć, Katarzyna Bujakiewicz, Szymon Bobrowski, Agnieszka Więdłocha, Wojciech Zieliński to aktorzy, którzy tworzą zespół tytułowych "Lekarzy". Główną bohaterką serialu jest Alicja Szymańska (Magdalena Różczka), młoda i ambitna chirurg, która rozpoczyna pracę w miejskim szpitalu "Copernicus" w Toruniu. Tutaj spotyka wyjątkowy zespół charyzmatycznych lekarzy, dla których walka o życie i zdrowie pacjentów jest ważniejsza od ich słabości i codziennych problemów. Piękna i niepokorna Alicja wprowadza do zespołu spore zamieszanie, a jej odwaga i nieszablonowe metody pracy przysparzają jej nie tylko przyjaciół…

W rolach gościnnych w serialu wystąpili wybitni polscy aktorzy, których rzadko można zobaczyć na "małym ekranie". Dla produkcji "Lekarzy" zrobili wyjątek i zgodzili się przyjąć rolę w serialu m.in.: Elżbieta Starostecka, Anna Lutosławska, Daniel Olbrychski czy Ignacy Gogolewski. Twórcom "Lekarzy" zależało bardzo na autentyczności opowieści stąd w scenariuszu przedstawione zostały prawdziwe przypadki medyczne, spotykane na co dzień w polskich szpitalach. Przy produkcji "Lekarzy" konsultantami medycznymi byli wybitni specjaliści z różnych dziedzin medycyny m.in.: transplantologii, chirurgii czy ginekologii, którzy pomagali w zrozumieniu zasad szpitalnego świata oraz towarzyszyli aktorom w trudnych sytuacjach medycznych na planie. Głównym konsultantem medycznym serialu był prof. Zbigniew Gaciong.

W czasie przygotowań do serialu, szukając filmowych inspiracji, twórcy serialu zwiedzili polskie szpitale w całej Polsce. Placówka serialowa ma zatem swoje pierwowzory w Toruniu, Olsztynie, Gnieźnie, Rzeszowie oraz w Bielsku-Białej, choć nie jest dokładnym odzwierciedleniem żadnego z nich.

"Lekarze" to oparty na oryginalnym polskim scenariuszu najnowszy serial realizowany i produkowany przez TVN. Za całość produkcji i projekt od strony kreatywnej odpowiada Dorota Chamczyk - producent, która m.in. stworzyła dla TVN jeden z najpopularniejszych seriali ostatnich lat "Magdę M.". Scenariusz serialu napisali Andrzej Staszczyk, Justyna Stefaniak oraz Marek Kreutz. Pierwszą serię reżyserowali Filip Zylber (odc.1-10) i Marcin Wrona (odc.11-15). Autorami zdjęć są: Jan Holoubek (odc.1-5) i Tomasz Dobrowolski (odc.6-15), scenografii - Barbara Ostapowicz, kostiumów - Ola Staszko, kierownikiem produkcji - Przemysław Malec.

Producentem nadzorującym jest Dyrektor Działu Produkcji Fabularnych TVN Dariusz Gąsiorowski. - Przeszło 200 aktorów, ponad 2200 statystów w rolach lekarzy, personelu medycznego i pacjentów, prawie 30 skomplikowanych operacji - to najkrótszy bilans zdjęć do najnowszej produkcji fabularnej TVN - serialu medycznego "Lekarze" - powiedziała Dorota Chamczyk - Mam jednak nadzieję, że to nie liczby, ale emocje i historia, będą magnesem dla widzów.

Zdjęcia do pierwszej serii zakończyły się w pierwszych dniach kwietnia i trwały ponad 100 dni. Z nich powstanie 15 odcinków serialu. Sceny kręcono głównie w Toruniu, gdzie toczy się życie "Lekarzy". Emisja od września 2012.

Źródło: TVN

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×