"Lekcje stepowania". Krystyna Janda: Dzisiaj kobiety mówią, że chcą żyć inaczej [WIDEO+ZDJĘCIA]

W Och-Teatrze premiera "Lekcji stepowania" w reżyserii Krystyny Jandy. Aktorka wraca do reżyserii tego spektaklu po 11 latach. Co się zmieniło? O czym jest "Lekcja stepowania" i jakie porusza spotkania?

Multimedia

Premiera "Lekcji stepowania" w Och-Teatrze we wtorek, 20 grudnia 2016 r. Sztuka, na podstawie tekstu Richarda Harrisa, została wyreżyserowana przez Krystynę Jandę. Aktorka wraca do reżyserii tytułu po 11 latach. Wcześniej, w 2005 roku "Lekcje stepowania" powstały na potrzeby łódzkiego Teatru Powszechnego.

CZYTAJ TAKŻE:

JOANNA MORO, ELŻBIETA ROMANOWSKA I ZOFIA ZBOROWSKA STEPUJĄ U KRYSTYNY JANDY [WIDEO+ZDJĘCIA]
KRYSTYNA JANDA I JEJ 10 NIEZAPOMNIANYCH KREACJI [GALERIA]

Krystyna Janda zaznacza jednak, że obecnie tekst Richarda Harrisa jest znacznie bardziej aktualny z punktu widzenia polskiego społeczeństwa. Cąłość opowiada o uczestnikach kursu stepowania, dla których lekcje stanowią odskocznię od codziennych problemów i rodzaj grupowej terapii. W międzyczasie dochodzi jednak do eskalacji uczuć i emocji bohaterów.

Rezyserka podkreśla, że obecnie kobiety nie wstydzą się o mówić o sowich problemach. - Jedenaście lat temu wszytskie te problemy, które ludzie mają tutaj na scenie nie były tak aktualne. One były ukryte. Kobiety siedziały w domach, nie mówiły, że są bite, nie mówiły, że mają problemy z dziećmi, że z mężem coś jest nie tak. Nie mówiły publicznie, że mają raka. Przez te jedenaście lat wszystko się zmieniło - wskazuje Janda. Zdaniem artystki spektakl jest też doskonale przemyślany a wszechobecny taniec nadaje mu dodatkowej atrakcyjności.

W "Lekcji stepowania" występują m.in. Zofia Zborowska, Elżbieta Romanowska, Anna Iberszer, Maria Winiarska, Joanna Moro i Kamil Maćkowiak. Zobacz wideo!

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×