"Lepiej późno niż wcale" odcinek 3. Polscy samurajowie, świątynia Zen i operacje plastyczne. Co się wydarzyło? [WIDEO+ZDJĘCIA]

Bohaterowie programu "Lepiej późno niż wcale": Karol Strasburger, Piotr Polk, Władysław Kozakiewicz, Krzysztof Hanke oraz znany youtuber Rafał Masny są już w Kioto. W 3. odcinku zostali samurajami! Sprawdź, co się wydarzyło!

Multimedia

"Lepiej późno niż wcale" odcinek 3. - co się wydarzyło?

Karol Strasburger, Piotr Polk, Władysław Kozakiewicz, Krzysztof Hanke oraz znany youtuber Rafał Masny samurajami -odpowiednikami średniowiecznych rycerzy. - Cała historia Japonii kojarzy mi się z samurajem - przyznał Karol Strasburger, który razem z kolegami obejrzał pokaz kembu - rodzaju sztuki łączący taniec i samurajską walkę.

Najwyższa wieża na świecie, "miau miau" i rozmowa z Androidem. Co po Tokio? [ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Każdy z panów marzył, by przeobrazić się w samuraja i jak na filmach stanąć do walki z mieczem w ręku. Z wielkim podekscytowaniem bohaterowie czekali na lekcję walki i oczywiście na mianowanie ich prawdziwymi samurajami. Jednak w trakcie bujania w obłokach zostali bardzo szybko sprowadzeni na ziemię. Gospodarze szkoły samurajów wręczyli gościom wachlarze - nieodzowny element stroju samuraja - i zaczęła się nauka…. Potem towarzysze podróży zasiedli na widowni, a na scenę wkroczył Krzysztof Hanke. Taniec kolegi z wachlarzem bardzo ich rozbawił.

Panowie przebywali w towarzystwie Gejsz, których obecnie w Japonii jest około tysiąca. Gejszom nie wolno wyjść za mąż, używać komórek ani oglądać telewizji. Nie wolno ich dotykać. Panie zaproponowały grę, w której w przypadku pomyłki należało wypić karniaka. Później panowie zaśpiewali dla pań, a następnie udali się do Ryokan - tradycyjnego japońskiego miejsca noclegu dla podróżnych.

Karol Strasburger wspomina walkę sumo: Każdy z nas był najsilniejszy we wsi [WIDEO]Zobacz więcej

Kolejny przystanek to Świątynia Zen, gdzie czekały na bohaterów tajemne rytuały. - Pójdziemy odnaleźć wewnętrzny spokój - zapowiedział Masny. Odbyło się także rytualne uderzenie w dzwon. Po tej przygodzie przyszła pora na wizytę w Korei. Na początek Seul i Lotte World Tower - najwyższy budynek w mieście. - Widok jakbym był na najwyższym punkcie na ziemi - opisał Władek. W dzielnicy Gangnam panowie odwiedzili klinikę chirurgii plastycznej. Korea jest bowiem światową stolicą operacji plastycznych. Każdy postanowił korzystać z mniej inwazyjnych zabiegów. Zadowolenie z efektów było różne.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • :) (gość)

    Program jest robiony z dystansem, ale ma też walory poznawcze.

    02.10.2018 13:56
  • Ezbro (gość)

    Super program! Dawno tak się nie ubawiłam!!!

    01.10.2018 20:39

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×