"Listy od Niny". Helena Bonham-Carter w nowym serialu BBC o londyńskiej bohemie lat 80.!

Uroczy i pełen inteligentnego humoru serial komediowy kipiący klimatem Londynu lat 80. XX wieku. W obsadzie nominowana do Oscara Helena Bonham Carter oraz Faye Marsay. Serial jest adaptacją autobiograficznej bestsellerowej powieści Niny Stibbe. Na mały ekran przeniósł ją scenarzysta i znany polskim czytelnikom brytyjski pisarz Nick Hornby. Zobacz, gdzie oglądać!

Multimedia

"Listy od Niny" od poniedziałku, 23.09.2019 o godz. 19:55 w BBC First! - sprawdź program tv

20-letnia Nina z Leicester przyjeżdża do stolicy w poszukiwaniu pracy. Zatrudnia się jako niania w domu pięknej i uznanej redaktorki George, samotnie wychowującej dwóch synów – Joe i Maxa. Nieświadomie wkracza do świata najbardziej wpływowych postaci literackich ówczesnej epoki. Obserwujemy zderzenie dwóch odmiennych środowisk – prostej, ale błyskotliwej i twardo stąpającej po ziemi dziewczyny z prowincji i wyrafinowanej literacko-kulturalnej bohemy Londynu.

James Norton jako dziedzic mafijnej rodziny! Gdzie oglądać?Zobacz więcej

Ninę nieustannie zaskakuje jej nowa rodzina i grono przyjaciół oraz ich szalona obsesja na punkcie świeżych pomidorów (w przeciwieństwie do tych w puszce) i ich bezwstydnie szczere rozmowy - tak jak oni nie mogą wyjść z podziwu dla jej błyskotliwości w docieraniu do sedna problemów i umiejętności doceniania tego, co w życiu naprawdę ważne. Chociaż brakuje jej obycia i kwalifikacji, Nina z pewnością siebie polega na swoim wewnętrznym cieple i inteligencji samouka w kontaktach z intelektualistami przewijającymi się przez dom. Dzięki zachęcie George i uwadze przystojnego chłopca z sąsiedztwa, oczy Niny stopniowo otwierają się na przyszłość, w której pojawią się nowe możliwości…

Zofia Wichłacz na pierwszych zdjęciach z serialu BBC! Jak się prezentuje?Zobacz więcej

Serial jest adaptacją autobiograficznej bestsellerowej powieści Niny Stibbe. Na mały ekran przeniósł ją scenarzysta i znany polskim czytelnikom brytyjski pisarz Nick Hornby (m.in. „Był sobie chłopiec”, „Wierność w stereo”). To afirmacja rodziny, przyjaźni i zwykłej codzienności.

Zobacz galerię

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×