"Listy zza grobu". Canal+ kupił prawa do ekranizacji książki Remigiusza Mroza! Będzie nowy serial!

Canal+ kupił prawa do ekranizacji książki Remigiusza Mroza! Już wkrótce powstanie serial na postawie powieści "Listy zza grobu". O czym jest? Kogo zobaczymy w nowej produkcji Canal+?

Multimedia

CANAL+ kupił prawa do ekranizacji kolejnej świetnie przyjętej książki. To powieść "Listy zza grobu" Remigiusza Mroza, która została wydana nakładem wydawnictwa FILIA. - Akcja: ekranizacja! Seweryn i Burza nie zamierzali czekać długo na urzeczywistnienie się na ekranie, a ja nie mógłbym wymarzyć sobie w tym przedsięwzięciu lepszego partnera niż CANAL+! – powiedział Remigiusz Mróz.

"Listy zza grobu" - o czym jest książka?

Dwadzieścia lat po śmierci ojca Kaja Burzyńska wciąż otrzymuje od niego wiadomości. Zadbał o to, przygotowując je zawczasu i zlecając coroczną wysyłkę tego samego, pozornie przypadkowego dnia. Po czasie Kaja traktuje to już jedynie jako zwyczajną tradycję – aż do momentu, gdy w listach zaczyna dostrzegać drugie dno. Tymczasem do miasteczka po dwudziestu dwóch latach wraca Seweryn Zaorski. Patomorfolog , samotny ojciec dwójki dzieci kupuje zrujnowany dom rodzinny Kai, rozpoczynając remont. W zniszczonym garażu odnajduje zamurowaną skrytkę z materiałami, które rzucają nowe światło na sprawę sprzed dwóch dekad…

Remigiusz Mróz - o autorze

Remigiusz Mróz to jeden z najpopularniejszych współczesnych polskich pisarzy. Autor kryminałów, powieści political fiction, czy thrillerów. Autor m.in. serii kryminalnej o komisarzu Forście i cyklu political fiction "W kręgach władzy". Jego książki sprzedały się dotąd w nakładzie kilku milionów egzemplarzy. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie, gdzie uzyskał stopień doktora nauk prawnych. Pisarz wydał już ponad 30 tytułów. Jego książki są tłumaczone na wiele języków, w tym japoński, bułgarski, niemiecki, węgierski, czeski.

Polski "Dom z papieru"? CANAL+ i Netflix rozpoczynają współpracę! Zobacz więcej

- (...) wprost nie mogę doczekać się tej współpracy nie tylko dlatego, że ciekaw jestem diablic – ale przede wszystkim ze względu na świetną chemię z producentami od samego początku, która jest dla mnie najważniejszym prognostykiem udanego projektu. To naprawdę będzie coś - wskazuje Mróz mówiąc o "Listach zza grobu" oraz pyta swoich fanów:

Kogo widzicie w głównych rolach? Wszystkim typom się przyjrzymy, wszystkie poddamy pod rozwagę. A potem tateł puści du, du, du... i niech się dzieje.

Przypomnijmy, że jak dotąd, na podstawie książek Mroza powstały dwie części serialu o nieprzejednanej prawniczce, Joannie Chyłce. "Chyłka - Zaginięcie" i "Chyłka - Kasacja" pokazywał TVN.

Remigiusz Mróz na planie nowego serialu stacji TVN! Zagrał w produkcji? [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×