"Lodowi Wikingowie". Polsat Viasat Explore prezentuje serial o potomkach islandzkich Wikingów. Kiedy premiera?

Serial "Wikingowie" podbił twoje serce a tematyka skandynawskich wojowników wydaje ci się niezwykle interesująca? Mamy dobrą wiadomość. Polsat Viasat Explore wyemituje serial o potomkach islandzkich wikingów. Sprawdź, o czym będzie.

Multimedia

Premiera 1. sezonu „Lodowych Wikingów” w czwartek, 11 lutego 2021 o 22:00 na kanale Polsat Viasat Explore

Serial przeniesie nas w lutym 2021 do świata, który do tej pory nie był dostępny w telewizji. - Przekonamy się, jak wyglądają komercyjne połowy podlodowe na kanadyjskim jeziorze Winnipeg. Potomkowie islandzkich wikingów prowadzą wyścig z czasem i pogodą, starając się dotrzeć ze swoimi połowami na ląd, zanim lód zacznie się topić - czytamy w opisie produkcji.

O czym jest serial "Lodowi Wikingowie"?

Każdej zimy, ponad siedemset osób wyrusza na lód, stawiając czoła śnieżycom, pękającemu lodowi i innym niebezpieczeństwom czyhającym na nich z każdej strony... Stawką są duże pieniądze. Współcześni Wikingowie łowią ryby w niezwykle trudnych warunkach, opierając się na metodach odziedziczonych po swoich przodkach. Połowy podlodowe to jedno z najniebezpieczniejszych zajęć na świecie, a bohaterowie programu pracują w wyjątkowo nieprzewidywalnym środowisku – na jeziorze Winnipeg. Bohaterowie serialu ryzykują życiem dla każdej złowionej ryby i każdego zarobionego dolara.

Koronawirus zmienił życie kapitanów kutrów także w Australii. Zobacz, jak - na Polsat Viasat Explore!Zobacz więcej

"Lodowi Wikingowie". Sezon 1. O czym jest?

Na początku serialu poznamy bohaterów i dowiemy się, jak wygląda rozpoczęcie sezonu – jak radzą sobie z cienkim lodem, spadającymi temperaturami i sprawiającym problemy sprzętem, bo gdy nadchodzi zima, lód na jeziorze staje się grubszy. Dzięki temu Wikingowie mogą wjechać na taflę ciężką maszyną - Bombardierem B12. To pojazd śnieżny pochodzący jeszcze z czasów zimnej wojny. Jest wystarczająco duży, aby przewieźć mnóstwo ładunku i wystarczająco silny, aby robić to z prędkością 70 km na godzinę podczas przeprawy przez śnieg i szczeliny lodowe.

Bohaterowie serialu

Głównymi bohaterami serialu, współczesnymi Wikingami, są: Chris Kristjanson, Trevor Kristjanson, Candace Pischke i Richard Bjarnason. Chris prowadzi firmę Kristjanson Fish w pobliżu Gimli w prowincji Manitoba w Kanadzie. Posiadający kilkudziesięcioletnie doświadczenie w połowach na jeziorze Winnipeg, Chris był naturalnym kandydatem do przejęcia rodzinnego biznesu. Jest on jest rybakiem w czwartym pokoleniu, a rodzina Kristjanson łowi w tym rejonie od ponad 130 lat. Wiedza Chrisa na temat jeziora nie ma sobie równych. Rybak zna każdą wyspę powyżej i poniżej linii wody i uważa się za zarządcę jeziora. Trevor jest rybakiem w piątym pokoleniu i filmowcem z Gimli w Manitobie. Trevor od najmłodszych lat spędzał czas nad jeziorem Winnipeg. Przez ostatnie 12 lat utrzymuje się z połowów. W tym sezonie postanawia odejść z interesu swojego ojca Chrisa i otwiera własną firmę. Ambitny z natury Trevor dostrzega możliwości tam, gdzie inni ich nie widzą. Candace zajmuje się prowadzeniem domu oraz rodzinnego rybackiego biznesu. Każdego roku w czasie sezonu wraz z mężem, Gene’em, prowadzi połowy, nawet w trakcie długich zim. Małżeństwo wyznaje zasadę, żeby pracować mądrze, a nie ciężko. Richard jest najbardziej doświadczonym lodowym wikingiem. Łowi ryby na jeziorze Winnipeg od ponad pół wieku. Jego głęboki szacunek dla jeziora i wszystkiego wokół jest widoczny we wszystkim, co robi. Poza rybołówstwem zajmuje się także myślistwem.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×