Lokal użytkowy – kto powinien się zdecydować?

Lokale użytkowe można znaleźć praktycznie na każdym nowoczesnym osiedlu mieszkaniowym. To dodatkowa przestrzeń pozwalająca na rozwój lokalnych działalności, a korzystają na tym przede wszystkim okoliczni mieszkańcy. Na co zwrócić uwagę przy wyborze lokalu i kto powinien się na to zdecydować?

Multimedia

Funkcja lokali użytkowych

Nowoczesne osiedla projektowane są z myślą o wygodzie i komforcie mieszkańców. Dotyczy to nie tylko wyposażenia mieszkań, ale także całej okolicy. Deweloperzy dbają o to, by dany kompleks był jak najbardziej funkcjonalny, a wszystkie najważniejsze usługi były dostępne pod ręką. W tym celu inwestorzy kładą spory nacisk na tworzenie lokali użytkowych, w których miejscowi przedsiębiorcy i sprzedawcy będą mogli oferować swoje usługi. Jakie usługi warto otworzyć?

Kto najczęściej decyduje się na rozpoczęcie działalności w takim miejscu? To przede wszystkim idealna lokalizacja dla sklepów franczyzowych. Popularne sieci marketów bardzo często otwierają placówki w okolicach dużych osiedli. W ten sposób zapewniają sobie zainteresowanie klientów, którzy preferują zakupy blisko domu. Korzystają na tym również mieszkańcy. Jeśli zajdzie taka potrzeba, mogą wyskoczyć na szybkie zakupy praktycznie o każdej porze.

Lokale użytkowe przyciągają również restauratorów i właścicieli kawiarni. W końcu mieszkańcy potrzebują przestrzeni o charakterze rozrywkowym, w której mogą odbywać spotkania towarzyskie. Zamiast umawiać się na kawę w innej części miasta, można spotkać się zaledwie kilka kroków od domu. To również udogodnienie dla tych, którzy upodobali sobie zamawianie jedzenia.

Jak dopasować przestrzeń do działalności?

Czym powinien być podyktowany wybór przestrzeni użytkowej? Przede wszystkim powinna być dopasowana do charakteru planowanej działalności. Restauracja lub kawiarnia będzie wymagać zaplecza, a w przypadku sklepu lub apteki istotny jest podjazd dla rozładunku towarów. Z kolei salon fryzjerski, gabinet kosmetyczny lub oddział banku może mieścić się na mniejszej przestrzeni. Określenie podstawowych wymogów pozwoli na wybór odpowiedniego miejsca.

Znalezienie odpowiednich lokali użytkowych w Warszawie nie powinno być problemem. Wielu deweloperów oferuje dziś zróżnicowane metraże, a nawet możliwość łączenia ze sobą pomieszczeń.

Jakie osiedle wybrać?

Wybierając konkretne osiedle, warto zwrócić uwagę na jego położenie. Jeśli znajduje się w ważnym punkcie w mieście, to z pewnością przyciągnie dodatkowych klientów. Tak jest np. w przypadku osiedla 19. Dzielnica zlokalizowanego w okolicy Ronda Daszyńskiego. To również istotne z punktu widzenia dojazdu pracowników, którym zależy na szybkim i sprawnym dojeździe do pracy. Warto zwrócić również uwagę na liczbę mieszkańców. Znając ją, będziemy mogli wstępnie określić, czy biznes w danym miejscu przyniesie zyski.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×