"Lokatorzy". Państwo Bogaccy i studenci, czyli dwa światy pod jednym dachem. Jak zmienili się aktorzy z sitcomu TVP? [GALERIA]

"Lokatorzy" to popularny w latach 00. sitcom TVP o czwórce przyjaciół mieszkających pod jednym dachem z zrzędliwym i ciekawskim małżeństwem Bogackich. Jak na przestrzeni lat zmienili się aktorzy i aktorski z serialu "Lokatorzy"? Kto przeszedł największą metamorfozę? Zobaczcie zdjęcia!

Multimedia

W tym roku minęło 18 lat od emisji pierwszego odcinka serialu "Lokatorzy". Serial komediowy, którego bohaterami są mieszkańcy domu położonego na obrzeżach dużego miasta zadebiutował na antenie TVP 6 lutego 2000 roku. Powstało w sumie 226 odcinków, w których każdy trwał ok. 25 min. Scenariusz do "Lokatorów" powstawał w oparciu o takie seriale jak "Man About the House", "George and Mildred" i "Three's Company".

Uchodzą za najgorsze polskie produkcje. Słusznie?Zobacz więcej

W serialu śledziliśmy losy właścicieli posiadłości, państwa Heleny i Stanisława Bogackich (Ewa Szykulska i Marek Siudym). Znudzone nieco małżeństwo z dużym stażem, wynajmowało piętro swojej willi trzem młodym dziewczynom, ale wkrótce jedna z nich postanowiła się wyprowadzić. To wtedy dwie pozostałe postanowiły przekonać Bogackich, by wynajęli pokój Jackowi - chłopakowi, który po szalonej imprezie zasnął w wannie Krysi (Agnieszka Michalska) i Zuzi (Olga Borys). Mieszkanie we wspólnym domu było źródłem wielu zabawnych sytuacji i nieporozumień.

"Lokatorzy" obsada:

Perypetie Jacka Przypadka, Krysi Drewnowskiej i Zuzi Śnieżanki mieszkających na piętrze willi Heleny i Stanisława Bogackich cieszyły się sporą popularnością. W rolach głównych, oprócz Ewy Szykulskej i Marka Siudyma występowali młodzi aktorzy. Michał Lesień miał wtedy za sobą obiecujące role w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu i Teatrze Powszechnym w Łodzi. Grał też w filmach Sylwestra Chęcińskiego, Radosława Piwowarskiego, Leszka Wosiewicza. Aktor ma za sobą udział w siódmej edycji "Tańca z gwiazdami". W parze z Katarzyną Krupą odpadł w pierwszym odcinku. W ostatnich latach pojawiał się w takich serialach jak: "O mnie się nie martw", "Komisarz Alex" czy "Barwy szczęścia".

Agnieszka Michalska dała się poznać publiczności ciekawymi kreacjami w filmach Jana Jakuba Kolskiego i Krystyny Jandy, grała także w sztukach telewizyjnych. Na ekranie mogliśmy ją oglądać ostatnio w 706. odcinku "Na dobre i na złe", gdzie wcieliła się w postać Magdy. Olga Borys, kiedy przyjmowała rolę Zuzi w "Lokatorach" występowała już na scenach teatrów Prezentacje i Kwadrat w Warszawie oraz Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Aktorka została zwyciężczynią pierwszej edycji programu "Gwiazdy tańczą na lodzie". Brała również udział w szóstej edycji "Twoja twarz brzmi znajomo". Ostatnio mogliśmy ją oglądać w filmie "Porady na zdrady".

Sprawdź, co w tym roku pokażą polskie stacje i serwisy VOD! [GALERIA]Zobacz więcej

W "Lokatorach" nie brakowało również gościnnych występów. Magdalena Ogórek pojawiła się w 87. odcinku i zagrała sekretarkę Rysia. Anna Dereszowska wcielała się w przyjaciółkę Jacka - Weronikę. W 123. odcinku "Lokatorów" pojawiła się Alicja Bachleda-Curuś, a w 171. odcinku Marcin Dorociński.

Telewizja Polska emitowała odcinki "Lokatorów" w niedziele o godz. 18:00, 17:35 lub 18:25. Od 7 września 2002 do 5 kwietnia 2003 serial doczekał się też emisji soboty - odcinki te były poświęcone rodzinie Cwał-Wiśniewskich (Małgorzata Lewińska i Michał Milowicz), których losy mogliśmy potem oglądać w serialu "Sąsiedzi". Spin-off "Lokatorów" nie cieszył się już jednak tak dużą popularnością. "Lokatorzy" to dla wielu widzów jeden z lepszych polskich seriali komediowych. Produkcja dużo straciła jednak na zmianie głównych aktorek - Olgi Borys i Agnieszki Michalskiej. Kreowane przez nie bohaterki zastąpiła Pola Gabryś (Patrycja Szczepanowska) i Hanna Muszyńska (Andżelika Piechowiak).

Jak zmieniły się gwiazdy serialu "Lokatorzy"? Kto przeszedł największą metamorfozę? Zobaczcie zdjęcia w galerii!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Widz (gość)

    Dziwi mnie tylko czemu nie wspomniano tu o wspaniałej roli Śp. Andrzeja Kopiczynskiego który o 65 odcinka wcielił się w postać Pana Romka kiedy to Bogaccy sprzedali dom A właścicielem domu zostal brat ,, bogaty biznesmen z Kielc,, Adolf. Pan Roman byl najlepszy

    03.07.2019 17:50
  • UFF (gość)

    Właśnie gdy podmieniono aktorki grające Krysie i Zuzie to zaczął się już początek końca...

    06.07.2018 13:45

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×