"Lombard. Życie pod zastaw". Bogdan Kalus wystąpi w 7. sezonie serialu TV Puls. Kogo zagra?

Bogdan Kalus dołączył do obsady serialu "Lombard. Życie pod zastaw". Aktor wcieli się w kamrata serialowego Zefla, którego gra Krzysztof Hanke. Jak Bogdan Kalus wspomina prace na planie 7. sezonu serialu TV Puls?

Multimedia

Trwają zdjęcia na planie serialu „Lombard. Życie pod zastaw”. W jednym z nowych odcinków pojawi się znany i lubiany aktor Bogdan Kalus.

Mój bohater ma na imię podobnie jak ja, bo Boguś i jest kamratem Zefla (w „Lombardzie” gra go Krzysztof Hanke – przyp.). Pewnego dnia pojawia się w lombardzie i komunikuje zaskoczonym pracownikom, że właśnie w tym miejscu umówił się ze swoim przyjacielem, na dowód potrząsając torbą wypełnioną flaszkami, wiadomo z czym. Skonsternowani pracownicy nie bardzo wiedzą, co począć z Bogusiem, tym bardziej, że za chwilę zamykają lombard, a Zefla „ani widu, ani słychu”. Co się wydarzy później, nie chcę zdradzać, żeby nie psuć widzom „Lombardu…” zabawy, ale jedno jest pewne, nastąpi cała seria komicznych zdarzeń i pomyłek sytuacyjnych, a na końcu okaże się, że Boguś może i jest „rozrywkowy”, ale to porządny i honorowy gość.

Jak Bogdan Kalus wspomina zdjęcia na planie?

Jak większość aktorów występujących w „Lombardzie…” nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z takim miejscem, więc do tematu podszedłem z ciekawością. A kiedy okazało się, że będę grać ze Zbyszkiem Buczkowskim i kumpla bohatera granego przez Krzysia Hanke, to ucieszyłem się jeszcze bardziej, bo przypomniałem sobie jak 12 lat temu graliśmy razem w „Świętej wojnie”. Od tamtej pory nie widziałem się ze Zbyszkiem – fajnie się było spotkać po takim czasie, więc serdecznie się przywitaliśmy na planie. Cała ekipa jest zresztą sympatyczna i pomocna, więc praca była przyjemnością, szczególnie, że przez pandemię, jak większość aktorów miałem zastój.

W lipcu ruszają zdjęcia do 7. sezonu! Fabuła nowych odcinków będzie nawiązywać do epidemii koronawirusaZobacz więcej

Serialowy Boguś będzie mówił gwarą. Dialogi w scenariuszu napisane były „po polsku”, a aktor dopiero na planie modyfikował tekst, przerabiając go na gwarę.

Aż się prosiło, żeby wszystko mówić po śląsku, ale baliśmy się, że widzowie będą mieli problem ze zrozumieniem, co ja gadam, więc musieliśmy to trochę spolszczyć (śmiech). Najbardziej rozbawiło mnie zdanie: „Hajer przodowy powinien być jak Zawisza - czorny i godny zaufania.” „Hajer” to górnik – śmieje się Bogdan Kalus - Takich smaczków w odcinku jest więcej i mam nadzieję, że widzowie polubią mojego Bogusia, tak, jak ja polubiłem go od razu, po przeczytaniu scenariusza. – dodaje aktor.

W oczekiwaniu na nowe odcinki, TV Puls zaprasza na emisje powtórkowe od poniedziałku do piątku od 18.00, a także na fanpage serialu, gdzie w piątki o 20.00 można oglądać internetowy miniserial „Lombard po godzinach”.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Sadva (gość)

    Super !.fajna ekipa.

    09.07.2020 22:13

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×