"Londyn w ogniu". Bajka o samotnym amerykańskim bodyguardzie [RECENZJA]

Gerard Butler nie ma wprawdzie filuternej lekkości Bruce’a Willisa ze „Szklanej pułapki”, ale jest na tyle przyzwoitym aktorem, by unieść na barkach cały film.

Multimedia

NASZA OCENA: 6/10

Mike Banning, szef ochrony prezydenta USA towarzyszy mu w podróży do Wielkiej Brytanii na pogrzeb premiera kraju. Wydarzenia, które ma zgromadzić przywódców wolnego świata, okazuje się pułapką w której wszyscy oni giną. Tylko Banningowi udaje się ocalić prezydenta, ale terroryści usiłują schwytać go by dokonać na oczach całego świata jego egzekucji.

"Londyn w ogniu" to kontynuacja przygód Mike’a Banninga jako szefa ochrony prezydenta USA, który w poprzedniej części ratował go w jego własnej siedzibie, czyli w Białym Domu. Teraz to Londyn stał się polem bitwy o życie prezydenta. Ten wybór okazał się całkiem trafiony. Przeniesienie akcji do stolicy Wielkiej Brytanii sprawiło, że film nabrał sporego rozmachu, a spektakularne niszczenie angielskiej metropolii ogląda się przednio! Wszystko inne pozostało bez zmian. Mamy tutaj uwspółcześniony motyw „W samo południe” gdzie samotny rewolwerowiec walczy przeciwko całej zgrai, tylko że tam królowały rewolwery, a tu karabiny maszynowe, drony i bazooki.

„Londyn w ogniu” to typowy akcyjniak, bez ambicji zaliczenia do klasyki gatunku, który niczego nie udaje. Gdyby jeszcze reżyser Babak Najafi uczynił go odrobinę bardziej lotnym w dialogach i mniej ociekającym patriotycznymi banałami to nawet wszelkie nieprawdopodobieństwa związane z wydarzeniami byłyby całkiem strawne. A to ostatnie akurat się wybacza, bo kino akcji rządzi się swoimi prawami. Film jest widowiskowy, trzyma w napięciu do samego końca, a i nie można przejść obojętnie obok gwiazd tam się pojawiających nawet jeśli mają do powiedzenia symboliczną kwestię.

Beata Cielecka

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×