"Love". Zobacz zwiastun jednego z najbardziej kontrowersyjnych filmów tego roku [WIDEO]

Gaspar Noé lubi wzbudzać kontrowersje. Urodzony w Argentynie i żyjący we Francji reżyser szokował już w 2002 roku obrazem "Nieodwracalnie" z Monicą Bellucci i Vincentem Casselem. Właśnie do sieci trafił zwiastun jego nowego filmu pt. "Love", który był pokazywany na tegorocznym festiwalu w Cannes. Część krytyków powiedziała wprost - Noé nakręcił film pornograficzny.

Multimedia

Przez lata marzyłem o zrobieniu filmu, który w pełni oddawałby uczucia zakochanych młodych ludzi, ze wszystkimi fizycznymi i emocjonalnymi konsekwencjami tego stanu. To miał być obraz miłosnego szaleństwa, jakiego doświadczyliśmy ja i moi przyjaciele. Współczesne melodramaty zawierają mnóstwo scen miłosnych, ale utrzymują ten idiotyczny podział, w którym normalne filmy nie mogą zawierać dosłownych erotycznych scen, nawet jeśli wszyscy uwielbiają uprawiać seks. Chciałem filmu, na który współczesne kino rzadko sobie pozwala, czy to ze względów komercyjnych, czy prawnych. Filmu, który pokazywałby organiczny wymiar bycia zakochanym i tę pierwotną pasję w sposób naturalny – zwierzęcy, bezpretensjonalny, radosny, łzawy. Tym razem, w przeciwieństwie do moich poprzednich filmów, nie chodziło mi o nic więcej niż sentymentalna przemoc i miłosna ekstaza - tak o filmie opowiada sam reżyser.

Gaspar Noé nie tylko wyreżyserował film, ale także napisał jego scenariusz. Za zdjęcia odpowiada Benoît Debie, którego kadry zachwycały w m.in. "Spring Breakers" autorstwa Harmony Korine. W filmie występują Aomi Muyock, Klara Kristin, Karl Glusman oraz sam Gaspar Noé.

"Love" na ekranach polskich kin pojawi się 28 sierpnia.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×