Ludwika Paleta robi karierę za granicą. Polka jedną z najpopularniejszych aktorek w Meksyku! Skąd pochodzi Ludwika Paleta? [DUŻO ZDJĘĆ]

Ludwika Paleta to jedna z najpopularniejszych aktorek w Meksyku! Polka robi zawrotną karierę za oceanem, ale w Polsce niewielu o niej słyszało. Skąd pochodzi Ludwika Paleta? Jak zaczęła się jej przygoda z aktorstwem i jakie sukcesy ma już na swoim koncie? Sprawdźcie, co wiemy o Polce podbijającej Meksyk!

Multimedia

Ludwika Paleta przyszła na świat 29 listopada 1978 roku w Krakowie. Do Meksyku przeprowadziła się jako mała dziewczynka - miało to związek z pracą jej ojca Zbigniewa Palety, który jest skrzypkiem. Ludwika Paleta dorastała w Meksyku i to własnie tam stawiała pierwsze kroki w aktorstwie.

Na małym ekranie zadebiutowała w 1989 roku w telenoweli "Carrusel". Niedługo potem zdobyła główną rolę w "El Abuelo y Yo" gdzie wystąpiła u boku Gaela Garcíi, obecnie jednego z najlepszych meksykańskich aktorów, zdobywcy Złotego Globa w kategorii Najlepszy aktor w serialu komediowym lub musicalu za serial "Mozart in the Jungle". Niedługo potem wyjechała na studia do Europy, ale do pracy w telewizji wróciła już w 1995 roku.

Ludwika Paleta najpopularniejsze seriale z jej udziałem to:

  • "Maria z przedmieścia" (1995),
  • "Przyjaciółki i rywalki" (2001),
  • "Córka przeznaczenia" (2003)
  • "Serce z kamienia" (2004-2005)

Jak po latach wyglądają Esmeralda i Zbuntowany anioł? [ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Ludwika Paleta życie prywatne:

Aktorka ma starszą siostrę Dominikę, która również jest aktorką. To właśnie ona zaprowadziła małą Ludwikę (bez wiedzy rodziców) na pierwszy casting do telenoweli "Carrusel". Ludwika podobnie jak jej siostra biegle włada językiem hiszpańskim, polskim i angielskim. W jednym z wywiadów przyznała, że kocha zarówno Meksyk i Polskę, ale nie widzi siebie mieszkającej poza Meksykiem.

Ludwika Paleta dwukrotnie brała ślub. Najpierw, w 1998 roku poślubiła meksykańskiego aktora, Plutarco Haza. para rozwiodła się jednak w 2008 roku. Owocem ich związku jest syn Nicolás, który przyszedł na świat w listopadzie 1999 roku. Piękna aktorka długo nie była sama. W 2013 roku poślubiła Emiliano Salinasa – syna byłego prezydenta Meksyku Carlosa Salinasa de Gortariego.

Ludwika Paleta w 2007 roku znalazła się na liście 50. Najpiękniejszych latynoskiego wydania People. Oprócz tego ma na swoim koncie trzy nagrody wręczane corocznie przez program telewizyjny Televisa oraz TvyNovelas:

  • w 1990 roku dla najlepszej aktorki dziecięcej w serialu "Carrusel"
  • w 1992 roku dla najlepszej aktorki dziecięcej w serialu "El abuelo y yo"
  • w 1996 roku dla najlepszej młodej aktorki w serialu "Maria z przedmieścia"

W galerii możecie zobaczyć zdjęcia Ludwiki Palety. Oglądaliście seriale z jej udziałem?

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×