"Ludzie duchy". Martyna Wojciechowska nagrodzona na World Media Festival w Hamburgu [WIDEO]

Kolejny trium Martyny Wojciechowskiej. Dokument "Ludzie duchy" otrzymał dwie nagrody na World Media Festival w Hamburgu.

Multimedia

"Ludzie duchy" to dokument, w którym Martyna Wojciechowska przyjrzała się albinosom, żyjącym w Tanzanii - dzieciom, ale także dorosłym chorującym na bielactwo. W Afryce choroba ta jest niebezpieczna o wiele bardziej niż na innych kontynentach. Tutaj ludziom zagraża nie tylko palące promienie słońca ale także najbliższe otoczenie, nierzadko same rodziny, które wierzy że fragmenty ciał osób cierpiących na tą chorobę są amuletami i przynoszą szczęście. Aby uciec przed śmiercią dzieci wysyła się do specjalnych, zamkniętych ośrodków. Do jednego z nich z kamerą dotarła autorka programu "Kobieta na krańcu świata". To właśnie tam rozpoczęła się jej niezwykła przyjaźń z Kabulą, dziewczyną, która mimo utraty prawej ręki w wyniku brutalnego napadu nie przestała wierzyć w swoje marzenia.

CZYTAJ TAKŻE:

MARTYNA WOJCIECHOWSKA O NAGRODZIE W MONTE CARLO [WIDEO]
WIDZOWIE "KOBIETY NA KRAŃCU ŚWIATA" POMOGLI KABULI Z TANZANII [WIDEO]

Ta niezwykła historia albinosów zyskała uznanie podczas 55. Międzynarodowego Festiwalu Produkcji Telewizyjnej w Monte Carlo i została nagrodzona "Złotą Nimfą" przez samego króla Alberta, a także otrzymała wyróżnienie na Festiwalu The Best Shorts Competition w USA. 11 maja dokument zdobył kolejne nagrody - tym razem na World Media Festival w Hamburgu. Do Martyny Wojciechowskiej trafił "Złoty Glob" oraz specjalne wyróżnienie za najlepszy dokument dotyczący problemów współczesnego świata. - Nie pracuję dla sukcesów i zaszczytów, ale te dwie nagrody to naprawdę miłe wyróżnienie - wskazuje Wojciechowska.

Film będzie można obejrzeć 13 czerwca o godz. 20:55 w TVN!

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×