"Ludzie i bogowie". Anna Karczmarczyk nie chciała zagrać w serialu TVP? "Telewizja Polska zboczyła z dobrego kierunku"

Anna Karczmarczyk gra jedną z ról w serialu, zapowiadanym jako największy jesienny hit TVP, "Ludzie i bogowie". Czy przyjmując jakąś rolę bierze pod uwagę to, gdzie będzie pokazywana dana produkcja?

Multimedia

Anna Karczmarczyk o "misji" TVP

Jesienią 2020 swoją premierę ma wyreżyserowany przez Bodo Koxa serial "Ludzie i bogowie", którego akcja rozgrywa się w latach II wojny światowej. W obsadzie znalazła się Anna Karczmarczyk. Czy fakt, iż produkcja jest flagową pozycją Telewizji Polskiej wpłynął jakoś na jej decyzję dotyczącą zagrania w niej?

Data premiery nowego serialu TVP1. Zastąpi "Stulecie Winnych" i "Wojenne dziewczyny"!Zobacz więcej

Od jakiegoś czasu TVP jest krytykowana przez część społeczeństwa. Wielu aktorów rezygnuje z pojawiania się w serialach, które są emitowane na antenach Telewizji Polskiej, a wokaliści odmawiają występowania na festiwalu w Opolu, którego współorganizatorem jest państwowy nadawca. Cezary Pazura i Piotr Zelt zarzucają też TVP manipulację ich słowami. Twierdzą, że zostali wykorzystani, aby oczernić inne osoby.

Anna Karczmarczyk nie pierwszy raz zagrała w produkcji pokazywanej w TVP. Przyznaje jednak, że także według niej, TVP zboczyła z dobrego kierunku, który wytyczyła kilkanaście lat temu. - Oglądałam ją od dziecka i kojarzy mi się z tym, że to telewizja, która robi filmy i seriale kostiumowe oraz opowiada o polskich obyczajach, a nie zajmuje się kłótniami i plotkami - wskazuje aktorka.

Decydując się na udział w czymkolwiek patrzę na to, kto gra, kto reżyseruje, o czym jest dany projekt, dany scenariusz i oczywiście zawsze fajnie wiedzieć, kto jest producentem. Gdy trwają rozmowy można wyciągnąć informacje dotyczące tego, jak będzie wyglądała promocja, jak dana telewizja widzi ten projekt u siebie - czy to będzie projekt premium, czy będziesz musiała codziennie o 8 rano siedzieć w śniadaniówce i opowiadać o d*pie Maryni.

Co jeszcze Anna Karczmarczyk powiedziała nam na ten temat? Zobacz wideo!

Anna Karczmarczyk miała prowadzić show TVP2! Dlaczego się nie zgodziła?Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • gerwazy (gość)

  Ale tu pustych pisiorów, nabzdyczonych jak purchawy, Poluzujcie rajtuzy, to może tlen zacznie dochodzić gdzie trzeba i wam się przypomni, kto zaczął tą nienawiścią tryskać.

  02.11.2020 01:06
 • gerwazy (gość)

  Ale tu spenionych pisiorów na forum. Poluzujcie rajtuzy, to może tlen dojdzie gdzie trzeba i przypomnicie sobie, kto zaczął tą nienawiścią tryskać.

  01.11.2020 21:42
 • del Kichote

  Wot szkopska gazetka robi to, za co jej niemiec płaci - szczeka. Jak za niemieckiej okupacji, wypisz wymaluj.

  Jak zwykle "zapomnieli" przypomnieć, że to Tusk (aka Oskar, wg niemców - gugiel twoim przyjacielem) spacyfikował TVP swoimi kolesiami (jakoś tak na krótko przed 2010 rokiem), by potem móc twierdzić: "nie mamy z kim przegrać (cała telewizja nasza)", przez co ówczesne kierownictwo TVP i dziennikarze serwisów informacyjnych sami stamtąd odeszli. Inny serwis informacyjny "tv puls" robiony przez ludzi z byłej TVP3 też spacyfikował, a był to najbardziej obiektywny serwis informacyjny wówczas - wot, przyszedł nowy właściciel, niemiec, a jakże, o oświadczył dziennikarzom z działu informacyjnego: "nic do jakości waszej pracy nie mam, po prostu umowa z panem tuskiem była taka, że serwisu informacyjnego ma nie być".

  A skąd się mogą brać takie "opinie" aktorzyn? O ile są takie opinie faktycznie, bo niektóre z tych "njusów" są tak zredagowane, że bez sprawdzania widać, że autor opinii raczej nie wie, że taką wygłosił.

  Pamiętacie "Siarę" z "Killera"? Poparł kiedyś PiS przed wyborami, PiS przegrał wybory i potem Siara musiał żyć z oszczędności - mafia platformerska-wszelkiej-nazwy-zawsze-ta-sama-banda nigdy nie "wybacza", jak każda złodziejska bandycka mafia.

  Ciekawe, ilu z tych "oburzonych" faktycznie było oburzonych - bo za setki mln rocznie, jakie Tusk przeznaczał dla "prywatnych" gazet i tv z waszych pieniędzy, to ci "dziennikarze" nawet tylną częścią ciała będą klaskać (jak mawia jeden z ich "celebrytów"), a co dopiero bajki wam opowiadać...

  Pamiętajcie o nich, gdy płacicie za ruski gaz - drożej niż za skroplony i przewieziony przez ocean amerykański gaz, bo Tusk kazał Pawlakowi wyżyłować umowę jak najdrożej i na jak najdłużej - byłby jeszcze drożej i na dłużej, niż było, ale urzędnicy najniższego szczebla towarzyszący Pawlakowi poszli z tym do tych paru polskich gazetek, które przetrwały wyprzedaż niemcom, i Pawlak musiał poprzestać na tym, co wyżyłował do tego czasu.

  I pamiętajcie te nazwiska, gdy przyjdą rachunki za prąd (i ceny w sklepach też odpowiednie do tego) wg cen platformiarskich, czyli niemieckich, bez rządowych osłon dla was, na okoliczność ochrony klimatu - lipnej, bo co się "stało" z badaniami naukowymi z 2000-2002 roku, wg których homo sapiens ma 1% wpływu na klimat, w tym 4% wpływu na emisję CO2?... Innym, nie tylko aktorom, też "pieniążki nie śmierdzą" - co odważniejsi naukowcy jedynie wspominają, że "z kwestiami dotyczącymi emisji CO2 związane są ogromne pieniądze", co oznacza, że jeśli nawet dotrze do waszych głów, że klimat się ociepla, bo oś ziemi się nachyla biegunem do słońca, to wam powiedzą, że owszem, nachyla się, ale w przeciwnym kierunku - bo i tak nie dacie rady tego sami zmierzyć, więc płaćcie!

  29.08.2020 22:34
 • edek z gienkiem (gość)

  I bardzo dobrze zrobiła

  29.08.2020 20:42
 • Paweł (gość)

  Z jaj wypowiedzi wynika że dziewczyna jest niedoinformowana szkoda ładna buzia poza tym pusto w bańce pomiędzy ramionami nie wiem poco ona ją nosi chyba tylko do wyglądu jej potrzebna żal dziewczyny.

  29.08.2020 19:46
 • Avalon (gość)

  A jak brała udział w "Dance Dance Dance" to TVP jej nie przeszkadzała? Ale hipokryzja. Ale cóż pieniądze nie śmierdzą, i nawet nieraz trzeba iść do znienawidzonej telewizji czy nielubianego przez gwiazdy youtubera, by się pokazać.

  29.08.2020 17:15
 • Gabi (gość)

  A może są aktorzy którzy grają a nie politykują. Czy nie ma nikogo innego na jej miejsce

  29.08.2020 10:51
 • Paweł (gość)

  TVP to Polski produkt dziewczyno nie zagraniczny nie wiem o czym myślisz ale coś z tobą jest nie tak widać jakie hasła masz na ustach kochajmy się to widać że nie widzisz nienawiści z drugiej strony która pod płaszczykiem równości chce rozbić ustrój Polski LGBT nigdy nie będzie rządzić tobie to nie przeszkadza masz wszystko gdzieś skoro się nie zgadzasz to nie trzeba było brać udziału w projekcie dzieciaku.

  29.08.2020 01:04

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×