"Ludzie i bogowie". Dawid Dziarkowski odkryciem nowego serialu TVP! Już rozkochał w sobie żeńską widownię produkcji?

Serial "Ludzie i bogowie" okazał się prawdziwym hitem TVP. Produkcja wyreżyserowana przez Bodo Koksa każdego tygodnia przyciąga przed telewizory miliony widzów, którzy chwalą produkcją za innowacyjne podejście do tematu II wojny światowej, a także... nieopatrzoną obsadę!

Multimedia

"Ludzie i bogowie" - sprawdź program TV

Jednym z gwiazdorów serialu "Ludzie i bogowie" jest Dawid Dziarkowski, który wciela się w rolę niezłomnego Dagera. To bohater, który przekonał widzów już od 1. odcinka. Twardy, trzymający się własnych zasad i niebaczący na niebezpieczeństwo - właśnie taki jest Dager.

Dager to tak naprawdę kapral podchorąży Tadeusz Korzeniewski. Tadeusz to typ badboy’a – męskiego i niebezpiecznego, a jednocześnie szarmanckiego i czarującego kozaka. Sprytny szelma i mistrz walki wręcz. Ma problem z wojskową biurokracją i wykonywaniem rozkazów. Samowolnie wymierza sprawiedliwość. Honorowy i lojalny, ale balansuje pomiędzy ciemną a jasną stroną. Ma problem z wyrażaniem uczuć, a jednocześnie jest na tyle impulsywny, że trudno przewidzieć jego reakcję. Jego relacja z Jadwigą jest huśtawką namiętności.

Jadwiga i Dager biorą ślub! Onyks trafia na Pawiak! Dager go odbije?Zobacz więcej

DAWID DZIARKOWSKI - KIM JEST?

Dawid Dziarkowski urodził się 23 sierpnia 1990 roku w Szczecinie. Jest absolwentem policealnego Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. W grudniu 2014 roku zadebiutował w teatrze - w roli Wolfganga Amadeusza Mozarta w "Amadeuszu" Petera Shaffera w reżyserii Giovanniego Castellanosa na deskach Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie.

Początkowo pojawiał się w epizodach w różnych serialach. Od 2014 roku zagrał małe role w "M jak miłość", "Klanie" i "Na Wspólnej", a rok później pojawił się w jednym odcinku "Wesołowskiej i mediatorów". W latach 2017-2018 zaliczył występy w serialach "Na sygnale", "Przyjaciółki" oraz "Diagnoza", a w 2019 roku zagrał w jednym odcinku "Młodego Piłsudskiego". Prawdziwym przełomem okazał się serial "Ludzie i bogowie", w którym Dawid Dziarkowski z powodzeniem wciela się w jedną z głównych ról!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • peb (gość)

    Jak dla mnie "Czas honoru" był dość plastikowy i telenowelowy. Natomiast "Ludzie i bogowie" dobrze pokazuje realia. Że Polacy robili brudną robotę, która nie sprowadzała się tylko do akcji pod Arsenałem i zamachu na Kutscherę. Podczas powstania też był szybki, gwałtowny seks i szybkie śluby, a także ciche rozstrzeliwanie jeńców niemieckich. O tym w ogóle się się nie mówi, jak gdyby ludzie tego czasu byli chodzącymi świętościami. Moim zdaniem, po zakończeniu emisji serialu TVP powinna zmontować 2,5-godzinny film pełnometrażowy, dać angielskie napisy i sprzedać licencję za granice.

    21.12.2020 11:27
  • A (gość)

    Super super super. Serial.

    08.12.2020 16:34
  • Tyz że Szczecina (gość)

    Jestem pod wrażeniem serialu.Dziarkowski wymiata.Dager to postać idealna dla niego.Pieknie zagrana, super chłopie!

    06.12.2020 22:27
  • Izabela (gość)

    Bardzo lubię filmy i seriale o tej tematyce .Podziwiam tych co żyli w tamtych czasach i walczyli .Serial rewelacja ,oglądałam jednym tchem .Dager jak dla mnie numer 1 rewelacyjnie zagrał go Dawid, jego serialowy przyjaciel jest jego przeciwieństwem i w tą rolę też dobrze się wcielił Jacek Knap ,wielka szkoda ,że został zabity ,ale jeśli film jest oparty na faktach to inaczej nie można było Jeden z lepszych seriali o tej tematyce ,o ile nie najlepszy lub na równi z Czasem Honoru .

    06.12.2020 21:24
  • morda (gość)

    świetny aktor a serial znakomity !

    06.12.2020 18:31
  • jr (gość)

    serial bomba no i Dager...

    25.11.2020 18:24
  • rano63 (gość)

    jego kreacja to wielowątkowe pokazywanie nikotynizmu. Pali na wiele sposobów, ale sama gra nie rzuca na kolana.

    24.11.2020 19:57
  • Siara (gość)

    Serial jest zajebiste....Dager tak jak nie kocham chłopów Ty gościu jesteś super ...przypominasz mi Linde z psów też miał wszystko w du..... trzymaj tak dalej ....jesteś Mega chłopie

    24.11.2020 15:42
  • Brygida (gość)

    świetny serial, oglądamy rodzinnie,Dager jak James Bond !

    24.11.2020 13:37
  • Dżo (gość)

    Super serial, wciąga na maxa ,a Dagera uwielbiam !

    24.11.2020 01:14
  • Kamila (gość)

    Serial jest ciekawy.Nie podobają mi się wulgaryzmy. Emocje można wyrazić w inny sposób,a co do postaci Dagera kompletnie mi się nie podoba.Jego gra jest jak tu napisać ... Po prostu dziwna jest dziwna jest okropny bez żadnego wyrazu. Bohaterowie z czasu honoru byli o wiele lepsi.

    23.11.2020 21:03
  • Lili (gość)

    Aktor grający Dagera - świetna kreacja, super gra ,brawo.

    23.11.2020 17:01
  • Babcia (gość)

    Niestety, serial mnie nie zachwycił. Czas Honoru był super.

    23.11.2020 13:12
  • Ewa (gość)

    Super serial! Nakręcony w innej konwencji wydarzeń wojennych...Gra Dziarkowskiego i Knapa rola najlepszych aktorów...bardzo wiarygodni ,bo tacy są ludzie ,którzy walczą za ojczyznę..

    23.11.2020 10:37
  • ! (gość)

    Osobiście wolę postać Onyksa (Jacek Knap). Wobec postaci Dagera mam mieszane uczucia. Z jednej strony fajny zawadiaka, ale z drugiej jak na żołnierza za bardzo niesubordynowany. Cały serial fajny pod kątem dbałości o klimat, język, gwarę warszawską, to, że postaci Niemców mówią po niemiecku (tego ostatniego brak mi było w Czasie Honoru) itd. Ale równocześnie trochę drażniące jest to niedopracowanie akcji przez bohaterów, ich szarże, które nie niosą za sobą konsekwencji. Trochę to naiwne i mało wiarygodne. Serial jest dobry, ale do poziomu Czasu Honoru, do którego podobno aspiruje, sporo mu brakuje.

    22.11.2020 23:38
  • Paulo (gość)

    Uwielbiam!!!!! Oglądam odcinki przedpremierowo. Wciagnalem się na maxa

    22.11.2020 23:30
  • Bawaria (gość)

    Kocham ten film i niemoge się doczekać następnego odcinka

    22.11.2020 23:14
  • korina (gość)

    No fajny jest!!!

    22.11.2020 21:37
  • gość (gość)

    rozkochał w sobie żeńską widownię i nie tylko żeńską :-) !!!

    22.11.2020 20:01