"Ludzie i bogowie". Jacek Knap wspomina prace nad wojennym serialem TVP. Onyks jednak przeżył i powróci w 2. sezonie produkcji?

Za nami finał 1. sezonu serialu "Ludzie i bogowie", który - tak jak zakładano po emisji pierwszych odcinków - okazał się hitem Telewizji Polskiej. Widzowie wciąż chcą oglądać historii, które osadzone są w realiach II Wojny Światowej, a do tego serial Bodo Koksa spojrzał na działalność kontrwywiadu AK w sposób, jakiego do tej pory unikali polscy filmowcy.

Multimedia

Jedną z gwiazd serialu "Ludzie i bogowie" jest Jacek Knap, który wciela się w postać Leszka Zaręby ps. "Onyks". To bohater, który jest szlachetny, szarmancki, zdyscyplinowany i posłuszny przełożonym. Człowiek honoru. Sprawiedliwy dowódca. Potrafi jednak wykorzystać urok osobisty do celów związanych z zadaniem.

Bywa, że dwa razy pomyśli zanim naciśnie spust. Coraz trudniej zachować mu zimną krew – przeżywa kryzys i chwile zwątpienia. Tęskni za swoją przedwojenną narzeczoną Zofią – był świadkiem jej zatrzymania podczas łapanki. Powoli traci nadzieję, że jeszcze ją zobaczy. Pozostaje jej wierny do czasu spotkania Bronki, znajomej z dawnych czasów i wdowy po przyjacielu. Onyks nie chce już zabijać, chce zacząć życie od nowa.

Dawid Dziarkowski odkryciem nowego serialu TVP! Już rozkochał w sobie żeńską widownię produkcji? Zobacz więcej

W finale 1. sezonu serialu widzimy, jak Onyks jest torturowany przez Niemców, aż w końcu jeden z nich do niego strzela. Później do wszystkich dociera informacja, że Onyks nie żyje, ale jako, że nie ma ciała, może się odbyć jedynie symboliczny pogrzeb.

Takie zakończenie zrodziło w widzach pytanie, czy Onyks na pewno zginął? Co więcej, sam Jacek Knap sugeruje, że jego bohater może powrócić w 2. sezonie serialu! Polecamy zwrócić uwagę na hasztagi w jego ostatnim wpisie na Instagramie, gdzie czytamy:

badzmyrazem #ludzieibogowie #czemuwciazjestczwartek #jednymokiemmniejwidac #zimajestjakwiosna #mozeonyksbedzie #mozeniebedzie

Anna Mrozowska zachwyciła w serialu Bodo Koksa! Gdzie wcześniej mogliśmy podziwiać gwiazdę serialu TVP?Zobacz więcej

Jednocześnie Jacek Knap zdecydował się na dłuższy wpis na temat współpracy z Bodo Koksem, która okazała się spełnieniem jego zawodowego marzenia.

jak byłem mały, uwielbiałem patrzeć na zdjęcia, na których Scorsese daje uwagi De Niro, albo jak Kubrick gada sobie z Nicholsonem. i w końcu sam mam takie, na którym wyglądam jak aktor, który rozmawia z reżyserem. twierdza modlin, co udaje pawiak, na twarzy charakteryzacja, której zrobienie trwało prawie 3,5 godziny (fantastyczne @kingakru @joladanda @szotmalicka), w rękach scenariusz (zapewne @pannabzdura), i ten mały moment. Bodo Kox zrobił Dziewczynę z szafy, na której poryczałem się bezwstydnie. w której Piotr Głowacki @spokuj i Wojciech Mecwaldowski zrobili role warte każdej nagrody. a po paru latach od premiery filmu, zadzwonił telefon i Bodo przywitał mnie słowami: cześć Onyks. dopiero praca z nim przypomniała mi, że ta robota, choć czasem bardzo trudna, może być piekielnie satysfakcjonujaca. że warto czasem poczekać, pracować ze sobą i nad sobą. bo potem zostaje takie zdjęcie na pamiątkę. i 13 odcinków serialu.

Chcielibyście, żeby Jacek Knap jako Onyks wrócił w 2. sezonie "Ludzi i bogów"?

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Nnn (gość)

    Marzę że Onyks przeżyje i będzie dalej grał z Dagerem

    04.05.2021 22:16
  • piotr (gość)

    liczę na powrót onyksa, najlepsza rola

    17.12.2020 00:25
  • Zygmunt (gość)

    WspanialySerial___czekam__na__wiecej__

    09.12.2020 10:26
  • Jrj (gość)

    Serial kapitalny!

    09.12.2020 06:09
  • Piotr (gość)

    Uwielbiam ten serial, najlepszy serial wojenny od lat, z zapartym tchem obejrzałem wszystkie dotychczasowe odcinki i z niecierpliwością czekam na następne. Mam cichą nadzieję, że Onyx przeżył i tylko sfingowane jego śmierć.

    08.12.2020 19:12
  • Grzegorz (gość)

    Bardzo interesuje mnie tematyka 2 wojny światowej oraz film Ludzie i Bogowie czekam na dalsze odcinki

    08.12.2020 18:59
  • Grzegorz (gość)

    Bardzo interesuje mnie tematyka 2 wojny światowej oraz film Ludzie i Bogowie czekam na dalsze odcinki

    08.12.2020 18:59
  • WidziałeIBędęOglądaćDalej (gość)

    ...bezapelacyjnie, Polacy są mistrzami w kręceniu scen z przesłuchania przez gestapo ( gestapowców ), czy innych tam, podobnych, chyba m. in. sd-owców....; mniejsza z tym. Ogólnie, serial zrobił na mnie dobre wrażenie, no i przede wszystkim, trzyma w napięciu. Do końca nie wierzyłem, że "Onyx" został zastrzelony przez ss-mana, czy sd-owca ( mniej więcej...). Za to , gra tego aktora ( niestety, nie pamiętam nazwiska ), jest tak przekonująca, że odnoszę wrażenie, jakby faktycznie był to hitlerowski oprawca. No wiem, przecież gra aktorska ma być taka, żeby widz miał odczucie, iż faktycznie "bierze udział" w filmowych scenach. Trzeba wziąć pod uwagę, iż nie jest to serial, który powiela kolejny raz, znane wydarzenia z okresu okupacji hitlerowskiej, bo wtedy nawet bym takiej produkcji nie oglądał. Z niecierpliwością będę czekał na 2. serię. Przypuszczam, że będzie "dążyć" do wydarzeń ( chyba ) z 01.04.1943 roku i 01.08.-01.10.1944 roku.....

    08.12.2020 18:38
  • Mayki77 (gość)

    Super serial oglądam na VOD TVP seriale polecam !!!

    08.12.2020 17:13
  • Selina (gość)

    Film świetny . Szkoda ,że w drugim sezonieBronki już nie będzie. Może pojawi się jako siostra bliźniaczka.🤔

    08.12.2020 16:36
  • danny (gość)

    Film oglądam tylko DLA ONYXA I DAGERA

    08.12.2020 15:39
  • zosia (gość)

    Jak uśmiercą głównego bohatera to ludzie przestaną oglądać bo bez głównych bohaterów film już nie będzie taki sam!!!!!!!

    08.12.2020 15:38
  • Mjodeck (gość)

    ...jako że... Nie rozdzielamy przecinkiem, redaktorzyno...

    08.12.2020 14:37
  • Sebastian (gość)

    Jak najbardziej chcialbym obejrzec z rodzina wiecej odcinkow Ludzie i Bogowie ,Jacek Knap bardzo chcialbym go zobaczyc w 2 sezonie ten serial wymiata !!!

    08.12.2020 11:54
  • Rambit666 (gość)

    Kiedy oni mieli czas zabijać Szwabów,jak wiecznie flaki i palili?!

    08.12.2020 11:44
  • Piotr (gość)

    Bardzo fajny serial. Tak.jak kiedyś czas honoru. Więcej odcinków poproszę.

    08.12.2020 10:46
  • Ala (gość)

    Oczywiście że bym chciała, żeby Onyks wrócił, cuda się zdarzają, może się jakoś wyliże z tych ran i przyjaciele Go uratują.

    08.12.2020 08:42
  • Grażyna Marta (gość)

    od "Czasu honoru" nie było tak dobrego serialu. Chapeau bas! Aha - oglądam z dziećmi - więc oszczędnie z tym seksem:) (dajcie jakiejś bohaterce imię Grażyna - byłabym zaszczycona!).

    08.12.2020 08:41
  • Marzena (gość)

    Czekam na drugi sezon z niecierpliwością. Onyks wracaj na plan,jest jeszcze sporo Szwabów do zdjęcia Czekamy na Twoje zmartwychwstanie. Łatwo nie będzie,ale dasz radę,bo Zosia na Ciebie czeka. Oj będzie się działo. Dziękuję za emocje i czekam na kolejne. Fajne chłopaki z Dagerem na czele ♥️🥰

    08.12.2020 08:12