Luther - nowy serial w BBC Entertainment

Luther to błyskotliwy detektyw, który sam zna dobrze ponure zakamarki ludzkiej duszy.

Multimedia

"Luther" Seria 1 - od niedzieli 24 marca o 23:00

Nie waha się iść tam, gdzie wielu bałoby się choćby spojrzeć - umie przewidzieć posunięcia psychopatów i morderców. Może dlatego, że sam porusza się czasem na granicy mroku…

Luther to porywający, inteligentny thriller psychologiczny, którego głównym bohaterem jest znakomity, choć impulsywny detektyw. Praca jest dla Luthera powołaniem, nie nudnym obowiązkiem. I może dlatego kieruje się on własnym poczuciem tego, co jest moralne, a co nie. Wiadomo przecież, że kodeks karny nie zawsze się sprawdza.

Luther staje do kolejnych pojedynków - czasem jest łowcą, czasem zdaje się być ofiarą… Jeśli trzeba, umie się uciec do przemocy, ale potrafi też współczuć. Odkrywa swą bezbronność, to znów zachwyca błyskotliwym, chłodnym umysłem. Dowiadujemy się, czemu zostawiła go żona, i czemu jego współpracownicy patrzą na niego z podziwem - ale czasem i z obawą.

Luther ma niezłomne przekonania, jest pełen pasji - i choć budzi podziw, nie sposób nie pomyśleć, że ma skłonności do autodestrukcji. Jego powiernicą zostaje Alice, piękna wielokrotna zabójczyni, która ciągle mu umyka. Oboje toczą ze sobą intelektualny pojedynek, ale są też coraz bardziej pełni wzajemnego podziwu...

Stawka rośnie, zaś samotny Luther staje przed wielką pokusą. Czy jego własne demony nie okażą się równie niebezpieczne, jak zbrodniarze, których ściga?

Prasa o serialu:

“Pełen napięcia, odważny, znakomicie filmowany i zagrany z pełnym przekonaniem. Wspaniała rozrywka." Times

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×