"M jak miłość". Andrzej Precigs w żałobie. Serialowy ojciec Kingi Zduńskiej pożegnał mamę

Andrzej Precigs znany z roli Zbigniewa Filarskiego w serialu "M jak miłość jest w żałobie. Aktor, który wciela się w ojca Kingi Zduńskiej pożegnał niedawno mamę. Pani Barbara Precigs miała 97 lat.

Multimedia

Andrzej Precigs pożegnał mamę

To bardzo smutny czas w rodzinie Andrzeja Precigsa. Aktor, któremu największą popularność przyniosła rola Zbigniewa Filarskiego, czyli ojca Kingi Zduńskiej (Katarzyna Cichopek) z "M jak miłość" pożegnał niedawno swoją ukochaną mamę. Pani Barbara Precigs odeszła w wieku 97 lat. Najbliżsi w nekrologu zamieścili wzruszający cytat.

Można odejść na zawsze, by stale być blisko…” Ks. Jan Twardowski Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że 26 stycznia 2021 roku w wieku 97 lat odeszła od nas Barbara Precigs z domu Szybowska – czytamy w nekrologu.

Filarski i Marszałek nie oddadzą Zduńskim ich kawalerki! O co im chodzi?Zobacz więcej

Niewielu wie, że Andrzej Precigs ma skandynawskie korzenie. Jego dziadek od strony taty był Szwedem. -Przyjechał do Polski w interesach, w latach międzywojennych. Powiodło mu się tutaj, spotkał babcię... A po wojnie nie wrócił już do Szwecji, bo były problemy z wyjazdem. Poza tym większość tamtejszej rodziny wyemigrowała z kolei do Stanów. Ciekawostką jest, że razem z żoną dotarliśmy do dokumentów, z których wynika, że jej przodkowie bronili Polski podczas Potopu. Jeden wystawił nawet przeciw Szwedom własną chorągiew. Więc kto wie, może przed wiekami nasze rodziny walczyły przeciwko sobie na wojnie? - opowiadał w rozmowie z Małgorzatą Karnaszewską.

Aktorowi składamy najszczersze kondolencje.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • WYSTAPI (gość)

    TANIEC Z GWIAZDAMI

    05.02.2021 23:28

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×