"M jak miłość". Andrzej Szczytko nie żyje. Miał 65 lat. Zagrał w ponad 50 filmach i serialach

Nie żyje Andrzej Wincenty Szczytko, popularny aktor, tłumacz i reżyser teatralny. O śmierci artysty poinformował jego syn. Do wiadomości publicznej nie podano przyczyny śmierci 65 latka. W jakich produkcjach zagrał Andrzej Szczytko?

Multimedia

Zmarł Andrzej Szczytko, aktor popularnych seriali

Andrzej Szczytko urodził się 9 października 1955 r. w Augustowie. W 1976 r. ukończył Wydział Aktorski PWSFTViT w Łodzi i rozpoczął karierę aktora, a następnie reżysera teatralnego, tłumacza oraz pedagoga. Szczytko zagrał w ponad 50 filmach i serialach.

Widzowie mogą kojarzyć go z takich produkcji jak: "M jak miłość", "Na dobre i na złe" i "Pierwsza miłość". Ostatnio mogliśmy go oglądać w "Stuleciu Winnych", w którym zagrał prezydenta Ignacego Mościckiego. Był też prokuratorem z "Na Wspólnej" i sędzią w "Prawie Agaty".

Grób Krzysztofa Krawczyka tonie w kwiatach! Fani nadal oddają hołd zmarłemu wokaliścieZobacz więcej

Andrzej Szczytko zmarł 11 czerwca w Poznaniu w wieku 65 lat. O śmierci artysty poinformował jego syn w rozmowie z PAP.

Andrzej Szczytko - przyjaciel, który odszedł na drugą stronę. Aktor pełen pasji. Bez zawiści w duszy. Uśmiechnięty, życzliwy. Kląć też potrafił jeśli miał powód. Robił to z wdziękiem... Gdzie mógł tam polecał Mam Teatr. Bez Andrzeja tak wiele by się nie wydarzyło. To On zaprzyjaźnił nas z ekipą Fundacja sceny na piętrze Tespis Po spektaklach w Poznaniu siadywaliśmy w Hotelu Rzymskim i gadaliśmy bez końca. Jeszcze niedawno rozmawialiśmy o nim z troską i przyjaźnią z Kristof Kaczmarek w Melbourne. Andrzeju, Twój uśmiech zostaje z nami - tak wspomina go Marzanna Graff, aktorka i pisarka.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Serwerownia Rakso - 19JLU (gość)

    Cześć i chwała

    14.06.2021 09:45

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×