"M jak miłość". Emil Karewicz nie żyje. Pogrzeb aktora będzie miał charakter państwowy. Gdzie i kiedy się odbędzie?

Pogrzeb Emila Karewicza będzie miał charakter państwowy. Informację przekazał syn zmarłego artysty. Gdzie i kiedy odbędzie się pogrzeb pamiętnego Brunnera z serialu "Stawka większa niż życie"? Sprawdź szczegóły.

Multimedia

Emil Karewicz odszedł niespodziewanie 18 marca 2020 roku w wieku 97 lat. Widzowie najbardziej zapamiętają go z ról: oficera gestapo w filmie "Jak rozpętałem drugą wojnę światową", Hermanna Brunnera w serialu "Stawka większa niż życie", oraz króla Władysława Jagiełły w "Krzyżakach". Emil Karewicz wcielał się też w Zenona Łagodę w pierwszych odcinkach "M jak miłość".

Emil Karewicz nie żyje! Brunner z serialu "Stawka większa niż życie" i ukochany Basi z "M jak miłość" miał 97 latZobacz więcej

Kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb Emila Karewicza?

Początkowo Emil Karewicz miał spocząć w rodzinnym grobie na cmentarzu w Marysinie Wawerskim. Jak przekazał jednak syn aktora, uroczystości pogrzebowe Emila Karewicza będą miały charakter państwowy, a wybitny artysta zostanie pochowany na warszawskich Powązkach.

Śmierć mojego taty, Emila Karewicza, była bolesnym zaskoczeniem dla nas wszystkich. Pierwotnie wraz z siostrami postanowiliśmy pochować tatę w grobie rodzinnym znajdującym się na cmentarzu w Marysinie Wawerskim. W trakcie przygotowań pogrzebowych Związek Artystów Scen Polskich wystosował wniosek do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, aby prochy Emila Karewicza, aktora uwielbianego i cenionego przez wielu Polaków zostały złożone w Al. Zasłużonych na Cmentarzu Wojskowym na Warszawskich Powązkach. Biorąc pod uwagę zasługi taty w rozwój polskiej kultury, zaakceptowaliśmy pochówek o charakterze państwowym. - poinformowali bliscy zmarłego artysty.

Teresa Lipowska wspomina pracę z Emilem Karewiczem. Aktor został wyrzucony z serialu?Zobacz więcej

Data pogrzebu Emila Karewicza nie została na razie podana. Rodzina ma poinformować o szczegółach pochówku w odpowiednim czasie.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • igor (gość)

    2 miesiące trzymają prochy zmarłego taty zamiast pochować z żoną bo była taka wola zmarłego pana Emila

    21.05.2020 19:17
  • Grzegorz

    Odszedł. Taka kolej rzeczy. Ale w pamięci pozostanie

    15.04.2020 20:10

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×