"M jak miłość". Jakub Strzelecki grał serialowych przystojniaków. Porzucił aktorstwo, aby służyć Bogu!

Jakub Strzelecki grał w popularnych serialach takich jak: "M jak miłość", "Samo życie" i "Na dobre i na złe". Jego kariera prężnie się rozwijała, ale osiem lat temu aktor zdecydował się porzucić świat show-biznesu i wstąpił do zakonu. Przypominamy historię aktora, który został księdzem.

Multimedia

Jakub Strzelecki jest absolwentem Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi. Na dużym ekranie zadebiutował w filmie "Miasto z morza" u boku takich gwiazd jak: Małgorzata Foremniak, Zdzisław Wardejn i Marian Dziędziel. Popularność przeniósł mu serial "Dwie strony medalu".

Pochodzący z Żywca aktor przez kilka lat prężnie rozwijaj swoją karierę w świecie filmu i telewizji. Grał w popularnych serialach m.in. w "M jak miłość", "Czasie honoru", "Teraz albo nigdy!" oraz "Na dobre i na złe".

Nie w głowie były mu jednak ścianki, czerwony dywan i błysk fleszy. Strzelecki skupiał się przede wszystkim na pracy. W rozmowie z Beatą Banasiewicz z AKPY tłumaczył, że w domu w Żywcu ma wszystko, co kocha.

Góry, nie potrafię bez nich żyć. Niskie, wysokie... Najlepiej wypoczywam na łonie natury i w ciszy - wyznał.

Małgorzata Socha jako ponętna Kate uwodziła serialowego Wieśka. Tak zaczęła się jej karieraZobacz więcej

Jakub Strzelecki - aktor, który został księdzem

Aktor w 2014 roku porzucił aktorstwo i oddał swoje życie Bogu. Jakub Strzelecki wstąpił do zakonu Ojców Bernardynów. Sześć lat później złożył śluby wieczyste i przyjął imię Tobiasz, a w 2021 roku w bazylice Matki Bożej Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej przyjął święcenia diakonatu.

Wiedzieliście, że Jakub Strzelecki wciela się w rolę Jezusa podczas misteriów pasyjnych w Kalwarii Zebrzydowskiej w okresie Wielkiego Tygodnia?

W galerii publikujemy archiwalne zdjęcia Jakuba Strzeleckiego.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×