"M jak miłość". Jerzy Złotnicki nie żyje. Karierę zaczynał jako dziecko. Grał w "07 zgłoś się" i "Klanie"

Jerzy Złotnicki nie żyje. Aktor znany z ról w takich serialach jak: "07 zgłoś się", "Klan" czy "M jak miłość" miał 87 lat. Informację o jego śmierci przekazał serwis filmpolski.pl. Wiadomość dotarła do mediów z kilkunastodniowym opóźnieniem.

Multimedia

Jerzy Złotnicki nie żyje. Gdzie grał?

Jerzy Złotnicki urodził się 6 lipca 1934 roku. Na scenie teatralnej debiutował już jako mały chłopiec - w 1949 roku wystąpił w "Niemcach" wystawianych na deskach Starego Teatru w Krakowie. Złotnicki Ukończył studia PWST w Krakowie w 1956 roku. Był aktorem teatralnym, filmowym i telewizyjnym. Zajmował się także dubbingiem - użyczył głosu Sknerusowi, jednej z postaci ze świata Disneya.

Gwiazdy i przyjaciele żegnają Krzysztofa Kiersznowskiego. Cezary Pazura, Joanna Koroniewska, Katarzyna Glinka i inniZobacz więcej

Jerzy Złotnicki grał w popularnych polskich produkcjach. W "M jak miłość" wcielał się w postać Henryka Ziobera, wujka Kuby i właściciela mieszkania, w którym przez pewien czas mieszkali Piotrek, Kinga i Magda. W 14. odcinku "07 zgłoś się" wystąpił jako mężczyzna pijący w lokalu z Dworczykiem, w serialu "Doktor Ewa" zagrał ojca kolonisty, a w "Klanie" Nowickiego.

Wiadomość o śmierci Jerzego Złotnickiego dotarła do mediów z opóźnieniem. Aktor zmarł 6 października br., a o jego śmierci dowiedzieliśmy się 26 października. Informację przekazał serwis filmpolski.pl.

Tak autor profilu Filmy polskie lat 1945-1989 na Facebooku wspomina zmarłego aktora:

Zobacz galerię

Nie żyje James Michael Tyler - Gunther z „Przyjaciół”

Źródło: Press Association, x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Filmy polskie lat 1945-1989 (gość)

    Z całym szacunkiem ale prowadzona przeze mnie strona na FB, którą Państwo cytujecie, nie ma nic wspólnego ze stroną www.filmpolski.pl To zupełnie osobny twór. Proszę o sprostowanie. Szczegółów mogę udzielić poprzez kontakt mailowy. dibeliuspost@gmail.com pozdrawiam

    27.10.2021 14:59
  • Izab (gość)

    Xkfxdjthx

    27.10.2021 12:32

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×