"M jak miłość". Joanna Jeżewska wcielała się w serialu w postać Magdy Rudnik. Co słychać u zapomnianej gwiazdy serialu TVP?

Joanna Jeżewska, choć grała w bardzo popularnych polskich serialach, nie zrobiła zawrotnej kariery aktorskiej. Mimo tego na brak pracy nie może narzekać. Aktorka spełnia się na wielu polach, m.in w kabarecie, piosenkach, teatrze czy filmie. Pamiętacie jeszcze Magdę Rudnik z "M jak miłość"? Sprawdzamy, co dziś słychać u aktorki wcielającej się w jej rolę. Czym zajmuje się Joanna Jeżewska?

Multimedia

Joanna Jeżewska była gwiazdą "M jak miłość"

"M jak miłość" to jeden z najpopularniejszych polskich seriali, który jest emitowany na antenie telewizyjnej dwójki już od blisko 22 lat. Przez ten czas do obsady dołączali kolejni aktorzy, a niektórzy z nich odchodzili z serialu, przechodząc w zapomnienie. Jedną z takich postaci jest zdecydowanie Magda Rudnik, w której rolę wcielała się Joanna Jeżewska. Bohaterka grała siostrę Jacka Mileckiego (pierwszego męża Marty Mostowiak) oraz mamą małego Jasia.

Mniej więcej w tym samym czasie Joanna Jeżewska pojawiła się w także innych popularnych serialach. Na przykład w 2002 roku pokazała się widzom serialu "Samo życie" jako doktor Olga Jakubowska - Frączak. W 2009 roku zagrała dyrektorkę banku w "Złotopolskich". Wśród znanych seriali, w których mogliśmy ją zobaczyć są także m.in. "Ojciec Matusz", "Czas honoru", "Prawo Agaty", "Blondynka" czy "Ranczo".

Argasiński stworzy rodzinę z Patrycją? Karol Strasburger wie, że namieszaZobacz więcej

Jako dziecko marzyła o podróżach

Joanna Jeżewska urodziła się 15 grudnia 1965 w Gdyni. Jako dziecko marzyła o podróżowania. Chciała pójść w ślady swoich bliskich: jej ojciec i dziadek byli marynarzami.

Młoda Joanna wybrała jednak inną drogę.

Wychodząc ze szkoły aktorskiej, człowiek jest cały "naładowany". Wyobraża sobie, ile w przyszłości da z siebie widzom.... Ale wszystko zależy do tego, w jakiej roli zostanie w końcu obsadzony. Bo jeżeli zagra np. w jednym odcinku serialu taksówkarza czy sekretarkę, to raczej nie będzie tam miał dużo do powiedzenia. Ja przeszłam już przez pewną ilość takich epizodów i wiem - choć to może banał - że wcale nie żyje się po to, żeby pracować. Jest na odwrót: to pracuje się po to, aby normalnie żyć. I aktorstwo to zawód, jak każdy inny - mówiła niegdyś w rozmowie z Małgorzatą Karnaszewską.

Takich związków można pozazdrościć! Te pary z "Emki" kochają się najmocniej! Zobacz więcej

Co robi Joanna Jeżewska?

Choć jak widać, Joanna Jeżewska wystąpiła w wielu produkcjach, żadna z tych ról nie otworzyła przed nią ścieżki do wielkiej aktorskiej kariery. To jednak nie oznacza, że aktorka się nudzi! Wręcz przeciwnie, Jeżewska działa na wielu polach, spełniając się zawodowo.

Na uwagę zasługują jej doskonałe parodie. Aktorka brała udział w programach "Szymon Majewski Show", a także "Ucho prezesa". Jej wspaniała umiejętność naśladowania głosów sprawiła, że nie dało się jej nie zapamiętać!

Jeśli chodzi o aktorstwo, postawiła na teatr. Aktorka występuje między innymi w spektaklu "Klimakterium 2", z którym podróżuje po całej Polsce. W jej dorobku znajdziemy także mnóstwo ról dubbingowych. Jeżewska nagrała też własną płytę z piosenkami.

Leśna Góra to nie tylko przypadki medyczne! Którym parom kibicowaliśmy?Zobacz więcej

Aktorka nie ukrywa, że wiele zawdzięcza swoim najbliższym.

Mam kochanego męża, który zna i stara się zrozumieć blaski i cienie mojego zawodu. Oczywiście, różnie bywa. Teoretycznie widziały gały, co brały, tak? Jeśli się żeni z aktorką, trzeba wiedzieć, z czym to się wiąże. Praktyka bywa jednak trudniejsza. Teraz dużo pracuję, a mojej rodzinie ciężko zrozumieć, że nie ma mnie pięć, sześć weekendów z rzędu w domu, w sytuacji, gdy oni są zajęci w tygodniu, a w sobotę i niedzielę możemy być razem

  • wyjawiła w rozmowie z echodnia.eu
Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×