"M jak miłość". Joanna Osyda kilka lat temu podbijała telewizję. Co dzisiaj dzieje się z gwiazdą "M jak miłość" i "Majki"?

Joanna Osyda prawie 10 lat temu podbijała telewizję. Najpierw rola w serialu "Majka", a następnie angaż do "M jak miłość" przyniosły jej ogromną popularność. Później jednak Osyda lekko odsunęła się w cień, jakby była zmęczona popularnością, która nagle na nią spadła. Co dzisiaj dzieje się z gwiazdą "Emki"? Sprawdzamy!

Multimedia

JOANNA OSYDA - KIM JEST?

Joanna Osyda urodziła się 16 września 1988 roku w Zduńskiej Woli i jest absolwentką łódzkiej Filmówki. W 2011 roku otrzymała nagrodę za rolę Jany w spektaklu "Opowieści o zwyczajnym szaleństwie" oraz rolę Agafii w spektaklu "Ożenek" na XXIX Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Rok później przyszedł czas na kolejne wyróżnienie: nagrodę dla najlepszego Duetu Aktorskiego (wspólnie z Anną Próchniak) w przedstawieniu "Marzenie Nataszy" z Teatru Powszechnego w Warszawie na Międzynarodowym Festiwalu Współczesnej Dramaturgii "Kolada - Plays" w Jekaterynburgu.

Hitowy serial zniknął z Netflix! Gdzie legalnie oglądać "Pretty Little Liars"?Zobacz więcej

JOANNA OSYDA - KARIERA TELEWIZYJNA

Na małym ekranie Joanna Osyda zadebiutowała za sprawą serialu "Brzydula", gdzie wcieliła się w postać Majki Olkowicz, co oczywiście było zapowiedzią serialu "Majka", realizowanego w latach 2009-2010. To właśnie dzięki produkcji telewizji TVN osiągnęła dużą popularność oraz rozpoznawalność, jednak wszystko jeszcze było przed nią....

W 2011 roku Joanna Osyda gościnnie pojawiła się w serialu "Komisarz Alex", jednak prawdziwym przełomem okazał się rok 2013, gdy dostała angaż w serialu "M jak miłość", gdzie wcielała się w kuzynkę Mostowiaków, Jane Buford. Jako, że była to bohaterka dość niejednoznaczna, żeby nie powiedzieć czarny charakter, dla Joanny Osydy był to prawdziwy test, ponieważ... widzowie znienawidzili jej postać. Dostało się również samej aktorce, ponieważ niektórzy widzowie wciąż mają problem z rozdzieleniem serialowego charakteru od aktora, co jest bardzo przykre. Również w 2013 roku Joanna Osyda pojawiła się w serialu "Czas honoru".

Polscy widzowie pokochają rosyjską aktorkę? Kim jest Katerina Kowalczuk?Zobacz więcej

Później Joanna Osyda coraz mniej pojawiała się na ekranie. W 2016 roku na chwilę wpadła na plan "Na dobre i na złe", a także wzięła udział w filmie "Czułość" Wacława Mikłaszewskiego, który nie trafił do kin, lecz do telewizji.

Na szczęście od 2018 roku coraz częściej możemy oglądać Joannę Osydę w telewizji oraz kinie. Najpierw pojawiła się w filmie Władysława Pasikowskiego pt. "Pitbull. Ostatni pies", a następnie zagrała epizodyczną rolę w serialu "Ślad". Ponadto dołączyła do obsady hitowej "Korony królów" oraz ponownie zagościła na planie "Komisarza Aleksa". W przygotowaniu jest także film "Adwokat" Piotra P. Gołębiowskiego, gdzie Osyda wciela się w postać Magdy Kiljan.

Joanna Osyda i Patricia Kazadi sprzeciwiają się hejtowi! Mają dosyć uwag o ich wyglądzieZobacz więcej

Nie zapominajmy też, że Joanna Osyda bardzo udziela się teatralnie. Od 2018 roku jest aktorką Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu, a także można podziwiać ją na deskach Teatru IMKA w Warszawie, gdzie gra w spektaklu "Czworo do poprawki".

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Kwiatek (gość)

    Jej, mamy same gwiazdy , w kinie, telewizji, na estradzie. W sklepie, w tramwaju, na ulicy, same gwiazdy. Może ja też jestem gwiazdą ? 😀😀

    03.07.2019 23:53
  • Nadusia.gajowiak@gmail.com (gość)

    Joanna Osyda grała Jolentę, nieślubną córkę Kazimierza Wielkiego w telenoweli historycznej TVP1 Korona Królów

    03.07.2019 08:15

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×