"M jak miłość" ma 18 lat! Co wydarzyło się w pierwszym odcinku? Jak zmieniała się obsada? [WIDEO+ZDJĘCIA]

Za nami 18 lat "M jak miłość"! Najpopularniejszy serial w Polsce jest już pełnoletni. Pamiętacie, co wydarzyło się w pierwszym odcinku? Jak do dzisiaj zmieniała się obsada? Przypomnijmy sobie początki!

Multimedia

"M jak miłość" w poniedziałki i wtorki o godz. 20:50 w TVP2! - sprawdź program tv

Serial "M jak miłość" emitowany jest w TVP2 od 4 listopada 2000 r. Tego dnia widzowie poznali rodzinę Mostowiaków i pokochali ją tak bardzo, że po 18 latach wciąż z zapartym tchem śledzą losy ich i ich przyjaciół. Obecnie jest to najchętniej oglądana polska produkcja serialowa. Od 1. do 843. odcinka witała nas piosenka "M jak miłość", którą śpiewał Wojciech Gąssowski. Później - aż do dzisiaj - słyszymy głos Beaty Kozidrak w utworze "Nie pytaj o miłość".

Nowa czołówka już jest! Kto śpiewa? [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Początkowo "M jak miłość" był emitowany w soboty. Później przeniesiono go na wtorki i środy, a następnie na poniedziałki i wtorki, co - z małymi przerwami - trwa do dzisiaj. Serial opiera się na losach wielopokoleniowej rodziny Mostowiaków - ich codziennym życiu, problemach, zmaganiach z przeciwnościami losu, sukcesach i porażkach. Z czasem do bohaterów dołączyli kolejni - dalsza rodzina, sąsiedzi, przyjaciele, znajomi. Obecnie akcja rozgrywa się w rodzinnym domu Mostowiaków - w Grabinie, a także w Lipnicy, na Deszczowej oraz w kilku lokalizacjach w Warszawie.

"M jak miłość" - zobacz streszczenia odcinków!

Rdzeniem Mostowiaków byli Barbara (Teresa Lipowska) i Lucjan (śp. Witold Pyrkosz). Małżeństwo wychowało czworo dzieci - Marię (Małgorzata Pieczyńska), Martę (Dominika Ostałowska), Marka (Kacper Kuszewski) i Małgorzatę (Joanna Koroniewska). Z biegiem czasu każde z nich musiało zmierzyć się z wieloma trudnymi sytuacjami, ale zawsze mogli liczyć na pomoc rodziców.

"M jak miłość" ma już 18 lat! Zobacz, jak zmienili się bohaterowie! [GALERIA]Zobacz więcej

"M jak miłość" - co wydarzyło się w 1. odcinku?

Serial rozpoczął się w dniu, gdy Barbara i Lucjan obchodzili 40. rocznicę ślubu. Z tej okazji córki szykowały im przyjęcie. Maria przyjechała z Gródka, gdzie mieszkała wraz z mężem (Cezary Morawski) i synami – Piotrem i Pawłem (Marcin i Rafał Mroczkowie). Piotrek związał się z Kingą (Katarzyna Cichopek), a Paweł wagarował i obracał się w złym towarzystwie. Dom rodzinny odwiedziła też Marta, która znajdowała się właśnie u progu swej kariery sędziowskiej w Warszawie i samotnie wychowywała syna, Łukasza. Najmłodsza córka Barbary i Lucka, Małgorzata, bardzo przeżywa fakt, że nie dostała się na studia. Do domu - po roku pobytu w Niemczech - wrócił też Marek, który życie traktował w tym czasie bardzo swobodnie. Wkrótce poznał kelnerkę w miejscowej knajpie, Hankę (Małgorzata Kożuchowska) i szybko się w niej zakochał.

Przez 18 lat w "M jak miłość" pojawiło się wielu znanych aktorów. Ci mniej znani rozkręcili swoją karierę właśnie na planie tego serialu. Do stałej obsady dołączyli m.in. Anna Mucha (Magda - przyjaciółka Kingi), Iga Krefft i Marcjanna Lelek (Ula i Natalka - adoptowane córki Hanki i Marka), Krystian Domagała (Mateusz - syn Hanki i Marka), Paweł Okraska (Michał Łagoda - mąż Małgosi), Robert Moskwa (Artur - drugi mąż Marysi), Joanna Sydor (Teresa - ukochana Pawła), Małgorzata Rożniatowska (Kisielowa - sąsiadka Mostowiaków), Andrzej Młynarczyk (Tomasz - drugi mąż Małgosi), Mikołaj Roznerski (Marcin - bratanek Tomka), Tamara Arciuch (Anna - siostra Hanki) i Krystian Wieczorek (Andrzej - mąż Marty). W międzyczasie kilku aktorów postanowiło też zakończyć swoją przygodę z "M jak miłość". Pojawiają się jednak nowi, a ci, którzy decydują się zostać w serialu wciąż przyciągają widzów przed telewizory!

Paweł wyjeżdża z Julką, a Olek ma nową kochankę! Zobacz, co dzieje się na planie serialu! [WIDEO]Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • anna (gość)

    Marię gra Małgorzata Pieńkowska a nie Małgorzata Pieczyńska. Taki błąd? Redakcjo, nieładnie. Poza tym: akcja serialu toczy się: w Grabinie, Gródku, na Deszczowej i kilku lokalizacjach w Warszawie. To "na Deszczowej" to miejscowość czy ulica i gdzie?

    05.11.2018 12:30
  • ola (gość)

    stary serial już ,jle lat już ma uuuh,ym dużo.tyle la co ma MINEŁO już 18.

    02.11.2018 19:41

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×