"M jak miłość". Małgorzata Pieńkowska kończy 56 lat. Zobacz, jak się zmieniała jedna z największych gwiazd telewizji

Małgorzata Pieńkowska kończy 56 lat. Pomijając dwa filmy kinowe na początku swojej kariery w latach 80., aktorka pozostaje wierna małemu ekranowi, a zwłaszcza serialowi "M jak miłość", w którym gra rolę Marii Zduńskiej-Rogowskiej, córki Mostowiaków. Zobacz, jak się zmieniała Małgorzata Pieńkowska.

Multimedia

Małgorzata Pieńkowska uporządkowała swoje życie

Aktorka jest prawdopodobnie najbardziej telewizyjną z uznanych polskich aktorek profesjonalnych. Od ukończenia Wydziału Aktorskiego PWST w Warszawie w 1988 roku jej kariera toczy się niemal wyłącznie na małym ekranie. Poza licznymi spektaklami Teatru Telewizji Małgorzata Pieńkowska ma za sobą udział w serialach "Królewskie sny", "Jest jak jest", "Twarze i maski", "Boża podszewka", "Pensjonat pod Różą", "Druga szansa". Ale w świadomości większości widzów jest Marią Zduńską z "M jak miłość" i doktor Ligocką z "Klanu".

Córka gwiazdy "M jak miłość" zachwyca w hitowym serialu TVP! Ile ma lat? Widać podobieństwo do mamy?Zobacz więcej

W 2003 roku Małgorzata Pieńkowska zachorowała na raka piersi. To był dla aktorki wielki cios, ale starała się być silna.

Silna jest ta kobieta, która zna siebie i ma w sobie ową siłę, moc. Ja zawsze ją czułam, daną tam, na górze... Podczas choroby doświadczyłam jej naprawdę” - powiedziała w wywiadzie dla "Tiny".

Bardzo jej pomogły starania w utrzymaniu dotychczasowego trybu życia. Wciąż grała tak, jak przed chorobą. Występowała w peruce. Po kilkunastu latach małżeństwa zdecydowała się na rozwód.

Pewnie inna kobieta w mojej sytuacji uznałaby, że choroba to wystarczający ciężar do udźwignięcia i nie dokładałaby już do niego rozwodu, lecz ja byłam zdeterminowana. Pomyślałam, że skoro nie można uzdrowić relacji z drugą osobą, trzeba uzdrowić siebie. Uporządkowałam więc swoje życie - stwierdziła (za Viva.pl).

Córka Małgorzaty Pieńkowskiej debiutuje w serialu! Kogo zagra? [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Od czterech lat karierę aktorską robi również jej córka, Ina Sobala. W "M jak miłość" zagrała Agę. Pojawiła się także w "Chyłce", "Żmijowisku", "39 i pół tygodnia", "Stuleciu Winnych", "Komisarz mamie". W listopadzie premiera filmu "To musi być miłość" Michała Rogalskiego, w którym Ina Sobala wystąpiła u boku Małgorzaty Kożuchowskiej i Tomasza Karolaka. Scenariusz napisała aktorka Agnieszka Pilaszewska.

Agnieszka Pilaszewska zaskoczyła fryzurą! Zobacz, jak zmieniła się serialowa żona Karola KrawczykaZobacz więcej

Matkę i córkę łączy - obok aktorskiej pasji - miłość do zwierząt i tenisa.

Podziwiam mamę za jej fantastyczny stosunek do zwierząt. Imponowało mi, że dokądkolwiek wyjeżdżała czy wychodziła, to zawsze brała z sobą psa. Nie każdy rozumie, że zwierzę jest przyjacielem, o którego trzeba zadbać i w dodatku na jego warunkach. Dla mnie takie zachowanie jest naturalne i zawdzięczam to mamie. I nie znaczy to, że mamy świra na punkcie zwierząt, my naprawdę je kochamy, szanujemy i dbamy o nie - powiedziała młoda aktorka dla portalu Psy.pl.

Zobacz, jak wyglądała Małgorzata Pieńkowska na różnych etapach swojej kariery.

Zobacz galerię

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Klub Wesołego Szampana (gość)

    I śpiewała w refrenie "Chciałabym, chciała.." - Formacja Nieżywych Schabuff.

    19.05.2021 20:32
  • Jan (gość)

    Piękna kobieta!

    19.05.2021 19:27

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×