"M jak miłość". Maria Pawłowska - kim jest piękna gwiazda serialu? Ile ma lat? Skąd pochodzi? [DUŻO ZDJĘĆ]

Maria Pawłowska to jedna z gwiazd serialu "M jak miłość". Jej Ania już na samym starcie zdołała zawrócił w głowie Marcinowi Chodakowskiemu, a zapowiada się na to, że walka o jego serce w nowych odcinkach będzie jeszcze bardziej zacięta! Mimo, że Marysia Pawłowska zadomowiła się już w obsadzie "M jak miłość" na dobre, to na szczęście możemy ją podziwiać także w innych produkcjach oraz na deskach teatru. Kim jest młoda aktorka? Ile ma lat? Skąd pochodzi?

Multimedia

KIM JEST MARIA PAWŁOWSKA

Maria Pawłowska urodziła się 8 lutego 1991 roku w Krakowie i jest absolwentką VI Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Krakowie. W 2009 roku ukończyła Studium Aktorskie Doroty Zięciowskiej i Zbigniewa Kalety w Krakowie, natomiast w 2013 roku została absolwentką Akademii Teatralnej w Warszawie. Wówczas także otrzymała wyróżnienie za rolę w spektaklu "Harce młodzieży polskiej" na 31. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi.

Joanna Kuberska - kim jest młoda gwiazda serialu? Ile ma lat? Skąd pochodzi? [DUŻO ZDJĘĆ]Zobacz więcej

Maria Pawłowska po raz pierwszy na małym ekranie pojawiła się w 2012 roku, gdy gościnnie zagrała w serialach "Komisarz Alex" oraz "Hotel 52". Zanim zobaczyliśmy ją w większej roli, zaliczyła też małe epizody w serialach "Przepis na życie" (2013) i "Ojciec Mateusz" (2014). Ale jej czas dopiero miał nadejść...

MARIA PAWŁOWSKA - M JAK MIŁOŚĆ

W "M jak miłość" Maria Pawłowska po raz pierwszy pojawiła się w 2017 roku. Zadebiutowała w odcinku nr 1325, jako Ania Olech. Pawłowska zaliczyła "wejście z buta" do serialu, gdy chciała ratować Marcina Chodakowskiego przed rzekomym samobójstwem! W ten sposób zagościła w życiu mężczyzny na dłużej, a zapowiada się na to, że w "M jak miłość" po wakacjach wciąż będzie walczyć o Chodakowskiego!

Marysia ma nową siostrę? Kolejne zdjęcia z planu! [CO SIĘ WYDARZY?]Zobacz więcej

MARIA PAWŁOWSKA - INNE ROLE

Maria Pawłowska swoją pierwszą główną rolę kinową zaliczyła w 2014 roku w filmie "Karuzela" Roberta Wichrowskiego. Co ciekawe, to właśnie tam po raz pierwszy wspólnie grała z Mikołajem Roznerskim, czyli Marcinem Chodakowskim z "M jak miłość". Wcześniej natomiast mogliśmy aktorkę oglądać w małej roli w głośnym "Mieście 44" Jana Komasy, a w 2015 roku, obok m.in. Ewy Szykulskiej, zagrała w rosyjskim filmie "W daljokom sorok piatom... wstreczi na elbie". Niestety produkcja nigdy nie trafiła do polskich kin.

Rok 2016 przyniósł kilka ról epizodycznych. Najpierw serial "Strażacy", później mała rola w filmie "Po prostu przyjaźń", następnie epizod w głośnym serialu "Pakt 2" telewizji HBO, udział w filmie "Konwój" oraz kolejny epizod w "Komisarzu Aleksie". Także wtedy Maria Pawłowska miała okazję zagrać, u boku Danuty Stenki i Cezarego Pazury, w krótkometrażówce "Tabliczka mnożenia".

Przełomowy okazał się 2017 rok. Zaczęło się od epizodu w "Sztuce kochania. Historii Michaliny Wisłockiej", a skończyło się na roli w "M jak miłość" oraz kreacji stażystki Dagmary Stawskiej w serialu TV Puls pt. "Lekarze na start". Była to jedna z najciekawiej zapowiadających się produkcji sezonu; świetna młoda obsada i ciekawy scenariusz, lecz niestety telewizja nie zdecydowała się na realizację 2. sezonu, stawiając na realizację dużo tańszego serialu "Lombard. Życie pod zastaw". Fani do dzisiaj domagają się wznowienia "Lekarzy na start".

Obecnie Maria Pawłowska znajduje się również w obsadzie serialu "Leśniczówka", gdzie wciela się w postać Ewy Płoskiej.

Camila Mendes - kim jest piękna gwiazda serialowego hitu Netflix? Jak się zmieniła?Zobacz więcej

MARIA PAWŁOWSKA - TEATR I DUBBING

Marię Pawłowską możemy podziwiać też na deskach teatralnych. W 2011 roku zagrała w Teatrze 6. Piętro w spektaklu "Chory z urojenia", następnie oglądaliśmy ją w "MP4" w Teatrze Powszechnym w Warszawie, w 2013 roku przyszedł czas na "Harce młodzieży polskiej" w Teatrze IMKA, a także "Piosennik (Kobieta Marzeń)" w warszawskim Teatrze Ateneum i "Testament cnotliwego rozpustnika" w Teatrze Kamienica. W 2015 roku zagrała w Teatrze Ochoty w "33 powieściach, które każdy powinien znać", a obecnie w przygotowaniu jest Teatr Telewizji pt. "Fryderyk", gdzie Maria Pawłowska wcieli się w Ludwikę Chopin.

W dubbingu Maria Pawłowska udzieliła się m.in. w produkcjach "Hotel 13" (2012) oraz "Co w trawie piszczy" (2017).

Cemre Melis Cinar, czyli piękna i piekielnie groźna Arzu Emiroglu. Jak się zmieniła?Zobacz więcej

MARIA PAWŁOWSKA - ŻYCIE PRYWATNE

Maria Pawłowska od 2017 roku jest żoną aktora Michała Poznańskiego. Wraz z mężem pisze scenariusze oraz organizuje reklamy i inne produkcje. Jak sama przyznaje, zna trzy języki obce: angielski, francuski i włoski. W dzieciństwie miała okazję mieszkać we Francji, ponieważ jej rodzice są są naukowcami i tata jako fizyk nuklearny dostał posadę we Francji.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • kast (gość)

  Piękna i niezwykle utalentowana. Zasługuje na role w lepszych produkcjach niż to żenujące MjM.

  27.07.2018 19:09
 • No (gość)

  Nie znoszę jej roli w MjM, nudna, bez życia i ciągły ten sam wyraz twarzy.... Mogłaby wyjechać i nie wracać

  24.07.2018 10:19
 • Kto pisze te artykuły (gość)

  Ona jest tak samo piękna co mądra. W MjM sceny z jej udziałem to istna żenada, taka sama z niej aktorka co z tej całej Ali- Olga jakoś tam. Obie się nadają do mopa, a nie przed kamerę.

  23.07.2018 03:40
 • Bk (gość)

  W którym miejscu ona piękna ? Pospolite, nieciekawe rysy , typowy pasztet .

  22.07.2018 21:48
 • Gość (gość)

  Jest okropna a nie piękna 😡

  22.07.2018 20:20

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×