"M jak miłość". Mariusz Sabiniewicz odszedł za szybko. Widzowie do końca wierzyli, że wygra z chorobą

Mariusz Sabiniewicz, czyli niezapomniany Norbert Wojciechowski z "M jak miłość" był dla wielu wzorem do naśladowania. Widzowie do końca wierzyli, że uda mu się pokonać straszną chorobę. Nie poddawał się, mimo nierównej walki. Odszedł za szybko, w wieku zaledwie 44 lat.

Multimedia

Mariusz Sabiniewicz był absolwentem Wydziału Aktorskiego łódzkiej PWSFTviT, który ukończył w roku 1986. Na ekranie zadebiutował epizodem w serialu "Pogranicze w ogniu", zagrał także w filmie "Deszczowy żołnierz" i w serialach "Boża podszewka", "Na dobre i na złe" oraz "Kryminalni".

Jego aktorska kariera była związana głównie z teatrem. Przez wiele lat występował najpierw na deskach Teatru Polskiego, a później Teatru Nowego w Poznaniu. Nigdy nawet nie pomyślał, by "zdradzić" swoje rodzinne miasto dla kuszącej sukcesami Warszawy.

Udało mi się uniknąć zaszufladkowania, bo reżyserzy widzieli we mnie zarówno amantów, jak i postacie charakterystyczne. Grałem trochę od Sasa do lasa, co sprawiało mi niekłamaną frajdę - tłumaczył.

Śmierci, śluby i porwania, czyli 20 najbardziej przełomowych momentów na 20-lecie serialu TVP2!Zobacz więcej

Gdy pojawił się w serialu "M jak Miłość", od razu zdobył tysiące nowych wielbicieli. Początkowo jego postać była czarnym charakterem, ale serialowy Norbert przeszedł przemianę. Mimo sukcesu na karierę "na wielką skalę" się nie zdecydował. Najważniejsza była dla niego rodzina – żona, córka i syn – i chwile, które mogli spędzać razem.

Jestem tradycjonalistą i rodzina to dla mnie podstawa. W pewien sposób wybrałem rodzinę już przez fakt, że mieszkam poza Warszawą. Trudno, nie zagrałem i nie zagram w wielu filmach, ale mam za to poczucie bezpieczeństwa. Dużo czasu spędzam z bliskimi - a tego nic nie jest w stanie zastąpić. I wydaje mi się, że młodzi ludzie, którzy kończąc szkołę od razu czują "pęd" do kariery, powinni jednak pamiętać, że życie składa się nie tylko z sukcesów zawodowych. Ja w każdym razie nie żałuję mojego wyboru. Jestem po prostu szczęśliwy.

Katarzyna Laskowska w latach 90. była gwiazdą Polsatu. Co się z nią stało? Poświęciła się swojej największej pasji!Zobacz więcej

Widzowie do końca wierzyli, że wygra z chorobą

Mariusz Sabiniewicz przez ostatnie lata musiał walczyć z chorobą. Zdiagnozowano u niego nowotwór trzustki. Mówił o tym głośno – po to, by jego przeżycia mogły pomóc innym. Dla wielu był wzorem. Tego, jak się nie poddawać. Jak cieszyć się każdą chwilą i jak odkrywać prawdziwy smak życia.

Mariusz Sabiniewicz odszedł 26 kwietnia 2007 roku. Miał zaledwie 44 lata.

Zobacz galerię

"M jak miłość" - o czym jest serial?

Lucjan (Teresa Lipowska) i Barbara Mostowiakowie wychowali czworo dzieci: Marię (Małgorzata Pieńkowska), Martę (Dominika Ostałowska), Marka (Kacper Kuszewski) i Małgorzatę (Joanna Koroniewska). Najstarsza, Maria, z zawodu pielęgniarka, wyjechała z Grabiny do Gródka i z mężem (Cezary Morawski) doczekała się synów Piotra (Marcin Mroczek) i Pawła (Rafał Mroczek). Jej siostra, Marta, skończyła studia prawnicze i zamieszkała w Warszawie. Marek i Małgosia, przysparzający rodzicom więcej zmartwień niż starsze rodzeństwo, również podjęli starania o ułożenie sobie życia. Serial przedstawia rozterki bohaterów, ich codzienność, poszukiwanie miłości, problemy oraz zmagania z przeciwnościami losu.

Komentarze

Skomentuj
  • Kogel mogel 4 kutwo (gość)

    Spierdalaj z listami do m 4 jebana szmaciaro

    03.05.2021 18:40
  • KOGEL MOGEL 4 (gość)

    LISTY DO M 4

    02.05.2021 10:28

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×