"M - miasto szuka mordercy". Serial inspirowany słynnym filmem grozy Fritza Langa z 1931 roku. Gdzie oglądać?

"M - miasto szuka mordercy" to chyba najambitniejszy serial austriacki ostatnich lat. Reżyser David Schalko zaadaptował jedno z najsłynniejszych dzieł kinematografii niemieckiej, klasyczny film grozy Fritza Langa z 1931 roku na serial, którego akcję przeniósł do współczesnego Wiednia. Serial właśnie można oglądać w Ale Kino+.

Multimedia

"M - miasto szuka mordercy" - premiera w środę 5 lutego o godz. 20:10 na kanale Ale Kino+! - sprawdź! program tv

Współczesny Wiedeń, Jedna z najmroźniejszych zim w ciągu ostatnich kilku lat. Zdenerwowana matka odsyła córeczkę z powrotem na plac zabaw, aby przyniosła pozostawioną tam czerwoną kurtkę. Dziewczynka słyszy gwizdanie dochodzące gdzieś zza kurtyny śniegu. Uwiedziona melodią, podąża za źródłem dźwięku. Jej oczom ukazuje się mężczyzna w przebraniu clowna, którzy sprzedaje balony z budzącymi grozę twarzami. Dziewczynka nie wraca do domu. Znika bez śladu.

Robin z "Jak poznałem waszą matkę" w nowym serialu. Kiedy premiera?Zobacz więcej

Wśród mieszkańców Wiednia grasuje groźny morderca dzieci. Jego pierwszą ofiarą było dziecko uchodźców, ale dopiero zaginięcie małej Elsie, córki austriackiego małżeństwa sprawia, że sprawą zaczynają się interesować zarówno politycy jak i opinia publiczna. Podejrzenia padają kolejno na na kryminalistów, obcokrajowców, biedaków, w końcu na dziwacznego nauczyciela. W pewnym momencie nawet rodzice znajdują się w kręgu podejrzanych. Tabloidy niczym sępy rzucają się na sensację. Policja ponosi kolejne klęski. Ambitny i populistyczny minister spraw wewnętrznych widzi w chaosie wspaniałą szansę dla siebie - może wprowadzić w życie wymarzony plan intensywnej inwigilacji. Sieje w obywatelach strach, żąda kary śmierci dla oprawcy. Do sprawy wtrąca się przestępczy półświatek. Rozpoczyna się polowanie na czarownice. Całe miasto poluje na mordercę.

Sześcioodcinkowy serial wyreżyserował David Schalko, w obsadzie zobaczymy Moritza Bleibtreua, Udo Kiera, Larsa Eidingera, Belę B, Verenę Altenberger.

Nowe seriale Netflix, HBO GO, Disney+, Prime Video i inne. Co oglądać w tym roku?Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×